מסר מצרי לחמאס: חידוש האלימות בגבול עזה יביא לסגירת מעבר רפיח
בהעדר הסכם הסדרה בין ישראל לחמאס, מתכנן הארגון לחזור ולהצית הפגנות גדולות על גבול עזה. לצד אזהרות ישראליות לחדש את הסיכולים הממוקדים, מצרים מאיימת גם היא על חמאס – כי תסגור את מעבר רפיח שנפתח ביוני השנה.
![ISRAEL-PALESTINIANS/PROTESTS RTX5OBSQ.jpg](/sites/default/files/styles/article_hero_medium/public/almpics/2018/09/RTX5OBSQ.jpg/RTX5OBSQ.jpg?h=a5ae579a&itok=CDPuM75Q)
עכשיו כבר ברור, הסדרה בין חמאס לישראל לא תתממש וכל הצדדים התחילו לחשב מסלול מחדש. בשבוע שעבר [4 בספטמבר] הודיעה מצרים לראש הרשות הפלסטינית מחמוד עבאס (אבו מאזן) כי שיחות ההסדרה בין חמאס לישראל הגיעו למבוי סתום, בגללו בעיקר, וכי היא עוצרת אותן.
מצרים רואה אמנם באבו מאזן את האשם העיקרי במבוי הסתום. אבל למרות זאת, ראשי המודיעין הכללי במדינה שיגרו אזהרה דווקא לחמאס, שהתדרדרות ביטחונית בגבול עזה-ישראל תאלץ את מצרים לנקוט מהלכים משלה. הדברים באים בעקבות מידע לפיו ראשי התנועה בעזה מתכננים לחדש במלוא הכוח את הפגנות הגדר.