מאבק חאן אל-אחמר הוכיח: מחאה בינלאומית עוזרת
יום שבו חמש מדינות אירופאיות איימו על ישראל בגינויים וסנקציות, הקפיא בג"ץ את הריסת בתי הכפר חאן אל-אחמר אחרי שנים של מאבק כושל. מסתבר ש"סיוע חוץ" הוא הדרך היחידה שנותרה בידי ארגוני זכויות אדם כדי לחולל שינוי.
על רקע מחאתן של חמש מדינות אירופאיות נגד כוונת ישראל להרוס את הכפר הבדואי חאן אל-אחמר שבאזור מעלה אדומים ולהעביר את 32 המשפחות הגרות בו לאזור אבו דיס, הורתה אתמול [5 ביולי] שופטת בג"ץ ענת ברון להקפיא את הפינוי וההריסה. על המדינה להשיב לעתירת התושבים עד השבוע הבא. סביר כי העניין הבינלאומי בכפר הקטן וההתעניינות התקשורתית בעקבות מחאת חמש המדינות – גרמניה, צרפת, ספרד, בריטניה ואיטליה, הם שהעניקו לתושבי הכפר רוח גבית ועידוד לעתור פעם נוספת לבג"ץ, זאת אחרי שנדחו שוב ושוב.