סערת חוק הלאום: קואליציית הימין תנסה לתת שוויון לדרוזים
הם אזרחים נאמנים המשרתים בצה"ל מכוח חוק גיוס חובה, אבל רק אחרי אישורו ובעקבות מחאתם הגוברת הבינה קואליציית הימין שחוק הלאום פוגע בדרוזים אזרחי המדינה. בינתיים ראש הממשלה נתניהו לא מצליח להרגיע את זעמם.
![MIDEAST-CRISIS/SYRIA-ISRAEL RTS1VOAK.jpg](/sites/default/files/styles/article_hero_medium/public/almpics/2018/07/RTS1VOAK.jpg/RTS1VOAK.jpg?h=a5ae579a&itok=mZyQn-Z7)
בשבוע שבו נטבחו בסוריה מאות מבני העדה הדרוזית בסוריה בידי טרוריסטים של דאע"ש [25 ביולי], בני עדתם הישראלים נאבקים על מעמדם במדינה בעקבות אישור חוק הלאום. לטענת העדה הדרוזית, חוק הלאום פוגע בה. התחושה היא כי הפגיעה קשה במיוחד על רקע נאמנות בני העדה המשרתים בצבא.
חוק הלאום אשר אושר בכנסת בשבוע שעבר [19 ביולי] הוא חוק יסוד. מעמדו נחשב חזק מחוק רגיל והוא מקבע את היותה של מדינת ישראל מדינת הלאום של העם היהודי. חקיקת החוק נועדה, בין השאר, להוות משקל נגד לחוק יסוד כבוד האדם וחירותו, שהוא הבסיס העיקרי להגנה על זכויות אזרחי המדינה, לרבות בני מיעוטים.