יהודית ודמוקרטית? רק עם חלוקת הארץ
עם ההודעה הרשמית באשר לשוויון במספר היהודים והערבים בין הירדן לים, ישראל עומדת בפני הכרעה היסטורית: אם תבחר בשליטת המיעוט היהודי על הרוב הפלסטיני, לא תהיה לה ברירה אלא לנקוט שיטות של אפרטהייד.
![ISRAEL-PALESTINIANS/DEMOGRAPHICS RTSIPV.jpg](/sites/default/files/styles/article_hero_medium/public/almpics/2018/04/RTSIPV.jpg/RTSIPV.jpg?h=a5ae579a&itok=7UIadYD7)
הודעתו המפתיעה של נציג המינהל האזרחי (הגורם הצבאי המתאם את פעולותיה של ממשלת ישראל בשטחים הכבושים), כי מספר היהודים והערבים החיים בין נהר הירדן לים התיכון שווה, ומגיע בכל צד ל-6.5 מיליון איש, תפסה את הימין לא מוכן.
האזהרה הוותיקה של השמאל הציוני כי מתקרב הרגע שבו מיעוט יהודי בארץ ישראל ישלוט ברוב פלסטיני, אשר רק חלקו הקטן הוא בעל זכויות אזרח מלאות, נתקלה בטענות מימין שלפיהן הספירה אינה נכונה וכי הרוב היהודי מובטח לנצח. הימין הציוני הציג סטטיסטיקה דמיונית, שלפיה מדובר בערך על שלושה מיליוני פלסטינים בישראל ובשטחים הכבושים, לעומת 6.5 מיליון יהודים. אלא שמרגע שהמספרים האמיתיים נמסרו לוועדת החוץ והביטחון של הכנסת בשבוע שעבר על ידי צה"ל, בהנהגת הימין מתקשים לייחס להם נופך פוליטי ונאלצים להתמודד איתם.