נתניהו, הליכוד ופרשת אלאור אזריה - כרוניקה של התנוונות מוסרית
כשראש הממשלה מגלה אמפתיה לאירוע שמנוגד לערכים המכוננים של החברה הישראלית, ומעדיף לשלהב את ההמון במקום לגבות את מפקדי צה״ל, הוא מעודד - גם במפלגתו וגם בציבור - את התופעה שהופכת חייל שסרח לגיבור. כך מעצב נתניהו את החברה הישראלית בדמותו.
![ISRAEL-PALESTINIANS/SOLDIER Mother of former Israeli soldier Elor Azaria, who was convicted of manslaughter and sentenced to 18 months imprisonment for killing a wounded and incapacitated Palestinian assailant, arrives together with her son to hear the ruling at an Israeli military appeals court in Tel Aviv, Israel July 30, 2017. REUTERS/Dan Balilty/Pool - RTS19QJ1](/sites/default/files/styles/article_hero_medium/public/almpics/2017/08/RTS19QJ1.jpg/RTS19QJ1.jpg?h=f7822858&itok=WGczl8Mf)
הפגנת הנוכחות של ח"כ נאוה בוקר (הליכוד) באולם בית הדין הצבאי לערעורים ביום ראשון (30 ביולי) המחישה בבהירות מטרידה את השפל הערכי שהליכוד הגיע אליו. בוקר הקפידה לכנות את החייל המשוחרר אלאור אזריה, שבינואר הורשע בהריגת מחבל מנוטרל בחברון, ״הבן של כולנו״, דקות לפני שבית הדין דחה את ערעורו.
אף על פי שהיא נושאת בתואר סגנית יו״ר הכנסת, ח״כ בוקר אינה דמות פוליטית חשובה ואינה בכירה במפלגתה. ועדיין, החיבוק שהיא העניקה לאזריה מבטא הלך רוח שקיים בליכוד וגם את רוח המפקד בנימין נתניהו, יו״ר המפלגה וראש הממשלה.