חמאס, מצרים וישראל משתפות פעולה נגד דאע"ש בסיני
על רקע הפיגוע ברצועה שכוון נגד אנשי חמאס, נודע לאל-מוניטור כי במלחמה נגד דאע"ש בסיני וארגונים סלפים בתוך הרצועה מתקיים לאחרונה סוג של שיתוף פעולה ביטחוני בין מצרים, חמאס וישראל. מי היה מאמין?
![AFP_RM8ZO A picture taken from the southern Gaza Strip town of Rafah shows a member of the Egyptian forces standing guard near the border between Gaza and Egypt on August 17, 2017.
A suicide bomber killed a Hamas guard in southern Gaza, officials said, in what was seen as a rare Islamist attack against the Palestinian group that has run the impoverished enclave for a decade. / AFP PHOTO / SAID KHATIB (Photo credit should read SAID KHATIB/AFP/Getty Images)](/sites/default/files/styles/article_hero_medium/public/almpics/2017/08/GettyImages-833545998.jpg/GettyImages-833545998.jpg?h=a5ae579a&itok=OVJU0g_c)
אלה בהחלט זמנים חדשים. מחבל פלסטיני מרפיח, מוסטפא כלאב, ביצע בלילה שבין רביעי לחמישי [17 ביולי] פיגוע התאבדות נגד פעילי חמאס. הוא הרג מפקד ביחידת העילית הנוח'בה של הזרוע הצבאית של חמאס ופצע חמישה נוספים. הארגון שאימץ את שיטת פיגועי המתאבדים בתחילת שנות ה-90', גילה להפתעתו ש"הנשק" שהאדיר אותו בעיני הפלסטינים בפעולותיו נגד הסכמי אוסלו וביתר שאת בעיצומה של האינתיפאדה השנייה [2000-2005] – מופנה עתה כלפיו.