נתניהו הוא כיום ראש החץ של החקיקה האנטי-דמוקרטית
כשבממשלה אין מפלגות מהמרכז ומהשמאל, ובליכוד כמעט שאין חברי כנסת שנאמנים לערכים דמוקרטיים, מגמת החקיקה הפופוליסטית הולכת וגוברת באין מפריע. ראש הממשלה, שפעם היה גורם ממתן ומרסן, מוביל כעת את הקו הלאומני עם הצעות חוק העמותות וחוק הלאום
![Bibi_Stripes.jpg](/sites/default/files/styles/article_hero_medium/public/almpics/2017/06/Bibi_Stripes.jpg/Bibi_Stripes.jpg?h=f7822858&itok=RCLkL1zR)
בחירתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו להטיל על שר התיירות יריב לוין את משימת גיבושו של חוק העמותות החדש והמחמיר, מעידה על רצינות כוונותיו. לוין אינו רק נאמנו בסיעת הליכוד ושליחו של נתניהו למבצעים מיוחדים; ראש הממשלה יודע שלוין גם יפעל בלב חפץ לקידומה המהיר של ההצעה, שתאסור לחלוטין על עמותות ישראליות לקבל תרומות מממשלות זרות. שר התיירות, הידוע במאבקו לצמצום כוחו של בית המשפט העליון שבו הוא רואה זרוע של השמאל, הוא האיש המתאים ביותר לביצוע ההנחיה של נתניהו.
נתניהו הודיע על כך לראשונה ביום ראשון (11 ביוני) בישיבת ראשי מפלגות הקואליציה. הוא הסביר כי החוק הקיים, המחייב את העמותות לחשוף את מקורות המימון הזרים שלהם, חלש מדי ופותר רק את בעיית השקיפות. כעת ראש הממשלה מעוניין לחסום הזרמת כספים מחו״ל לעמותות הפועלות, לתפיסתו, נגד חיילי צה"ל.