נאום ריבלין ביד ושם: בשבחי הנורמליות
בנאומו ביום השואה ביקש נשיא המדינה לאתגר את היחס של החברה ישראלית בכלל, ושל ראש הממשלה נתניהו בפרט, כלפי השואה: במקום התקרבנות ונבואות זעם על שואה שנייה, זיכרון שמגיע מכוח פנימי ומביטחון עצמי.
![ISRAEL-HOLOCAUST/ Israeli President Reuven Rivlin lays a wreath during a ceremony marking the annual Holocaust Remembrance Day at the Yad Vashem Holocaust memorial, in Jerusalem April 24, 2017. REUTERS/Amir Cohen - RTS13NJX](/sites/default/files/styles/article_hero_medium/public/almpics/2017/04/RTS13NJX.jpg/RTS13NJX.jpg?h=f7822858&itok=PhEXz_-S)
בחירתו של נשיא המדינה ראובן ריבלין לאתגר את הגישה שלפיה השואה היא ״המשקפיים בהם אנו רואים את העולם", בנאומו הממלכתי ביד ושם ערב יום השואה (23 באפריל), היא מרעננת וחשובה.