המשבר ההומניטרי בעזה והדילמה הישראלית
אבו מאזן הציב את ישראל בפני דילמה גדולה. כל מהלך שתנקוט כדי למנוע את המשבר ההומניטרי בעזה, יהווה קרש הצלה לחמאס. עשור אחרי שהטילה סגר על הרצועה בתקווה שיוביל לסוף שלטון חמאס, ישראל מגלה כעת שהיא בעצמה נמצאת במבוי סתום.
![PALESTINIANS-GAZA/ABBAS A Palestinian man walks during power cut at Shati refugee camp in Gaza City April 25, 2017. Picture taken April 25, 2017. REUTERS/Mohammed Salem - RTS14596](/sites/default/files/styles/article_hero_medium/public/almpics/2017/04/RTS14596.jpg/RTS14596.jpg?h=f7822858&itok=gRvqrzhh)
עושה רושם שעכשיו זה ממשי. אם לא יחול מפנה של הרגע האחרון, רצועת עזה תיקלע למשבר ההומניטרי החמור ביותר שידעה מאז הפיכת חמאס [2007] – משבר שיהיו לו השלכות הרות אסון על כשני מיליון תושביה וגם על ישראל.