פעילי ימין קיצוני תוקפים את צה״ל, המדינה שותקת
אף חבר ממשלה לא טרח להגיב על התקרית האחרונה שבה מתנחלים יידו אבנים לעבר כוח צה״ל בגדה. אמנם לעומת מעשי אלימות אחרים של פעילי ימין קיצוני מדובר באירוע שולי, אך המדינה חייבת להגיב עליו בחומרה
![ISRAEL-PALESTINIANS/OUTPOST Israeli policemen remove a pro-settlement activist during the second day of an operation by Israeli forces to evict settlers from the illegal outpost of Amona in the occupied West Bank February 2, 2017. REUTERS/Amir Cohen - RTX2ZACM](/sites/default/files/styles/article_hero_medium/public/almpics/2017/04/RTX2ZACM.jpg/RTX2ZACM.jpg?h=f7822858&itok=OUkdGl-B)
התקשורת הישראלית דיווחה ביום שישי (14 באפריל) על מתנחלים שתקפו חיילים סמוך למאחז המכונה ״מאחז הבלאדים״ בבנימין. סיקור המעשה החמור לווה בסרטון קצר, שתיעד כמה צעירים רעולי פנים מיידים אבנים על סיור צה"ל שעבר במקום. על פי הדיווח, הסיור הוזעק לאזור המאחז לאחר שעודכן על חשש לעימות בין מתנחלים לפלסטינים. האירוע הסתיים ללא נפגעים, ולכן לא ייצר כותרות משמעותיות ולא גרר גינויים או הודעות תמיכה בחיילים מצד איש מחברי הממשלה.
אירועים מסוג זה, שבהם מתנחלים תוקפים חיילי צה"ל, הפכו לשגרה בשטחים. אם הם אינם מסתיימים בפציעה לכל הפחות - אין להם סיכוי להגיע לסדר היום הציבורי בתקשורת ובמערכת הפוליטית.