האם הממלכתיות של לפיד בדו''ח צוק איתן תשתלם לו?
בעוד יו"ר המחנה הציוני הגיב בחריפות לדו"ח מבקר המדינה על צוק איתן וקרא לנתניהו להניח את המפתחות - לפיד הקפיד לשמור על איפוק בתגובתו. כשאתה במקום הראשון בסקרים, אמירות נוקבות הן סיכון פוליטי מיותר
![ISRAEL-ELECTION/LAPID Yesh Atid leader Yair Lapid attends a women's committee convention in Tel Aviv March 1, 2015. The era of Prime Minister Benjamin Netanyahu is ending, with Israeli voters clearly more concerned about economic and social issues than about security or fears over Iran, a leading election candidate said on Monday. Lapid, a telegenic former news anchor and TV host, leads the centrist, secular Yesh Atid party ("There's a Future"), which emerged out of the cost-of-living protests that swept Israel in 2011. Picture](/sites/default/files/styles/article_hero_medium/public/almpics/2017/03/RTR4TISC.jpg/RTR4TISC.jpg?h=f7822858&itok=j_kzSAOQ)
בפרק פתיחת העונה של ארץ נהדרת (20 בפברואר), החיקוי של יו"ר יש עתיד יאיר לפיד מתפרץ לפאנל הפוליטי שהתנהל באולפן, ושואל: "מה איתי? לא עשיתם עלי דמות?" המנחה אייל קיציס משיב לו שאכן, זה המצב, מכיוון שלא אמר שום דבר משמעותי בחצי שנה האחרונה. אאוץ'.
לפיד, אם להאמין ליועציו, דווקא צחק מהבדיחה על חשבונו. ועם או בלי קשר אליה, ארבעה ימים לאחר מכן הוא שבר בצורת בת חצי שנה של ראיונות והופיע כמרואיין בתוכנית אולפן שישי בערוץ 2.