הסכמות טראמפ-נתניהו - מה יקרה ביום שאחרי?
בכיר במשרד החוץ אומר לאל-מוניטור כי נתניהו יתמקד בחיזוק מעמדו בישראל, וינסה להציג את הפסגה בוושינגטון כ״הישג היסטורי״. הפלסטינים מתכוונים להציע לטראמפ צעדי בונים אמון כלפי ישראל, בתנאי שאלה יובילו לפתרון שתי המדינות.
![USA-TRUMP/ISRAEL U.S. President Donald Trump (R) greets Israeli Prime Minister Benjamin Netanyahu after a joint news conference at the White House in Washington, U.S., February 15, 2017. REUTERS/Kevin Lamarque - RTSYU9T](/sites/default/files/styles/article_hero_medium/public/almpics/2017/02/RTSYU9T.jpg/RTSYU9T.jpg?h=f7822858&itok=t2up3PYV)
בתום פגישתו עם נשיא ארה״ב דונלד טראמפ [15 בפברואר], ראש הממשלה בנימין נתניהו היה ללא ספק שבע רצון. בשובו אל מעון האורחים הרשמי בלייר האוס, יכול היה לנופף לאנשי פמלייתו את סימן הניצחון המפורסם של וינסטון צ'רצ'יל; הוא השיג את כל מה שרצה. אכן, הפגישה שהוכנה מראש בכל פרטיה וכך גם הפגישה שקיים הנשיא טראמפ ב-9 בפברואר עם פטרונו של נתניהו, המיליארד שלדון אדלסון, ראויות לכל האיחולים. טראמפ ונתניהו שניהם שונאים הפתעות.
בוושינגטון, ערבו לאוזניו של נתניהו הצהרות ידידותיות במיוחד, ונעמה לו קבלת הפנים החמה כבן-ברית חשוב - בניגוד מוחלט לפגישות שקיים בעבר עם הנשיא ברק אובמה.