למה גם הימין קורא לממשלה לסייע לתושבי סוריה
מאז פרוץ מלחמת האזרחים בסוריה, ארגונים ישראלים שונים ובהם ארגוני ימין פועלים לסייע לתושביה שנפגעו בקרבות. "צריך לשים בצד את המחלוקות ולעורר את דעת הקהל למעשה אנושי", אומרת שרה העצני מתנועת הימין "ישראל שלי".
שר הפנים אריה דרעי הודיע השבוע [25 בינואר] כי אישר להביא לישראל מאה ילדים יתומים ממלחמת האזרחים בסוריה. על פי המתווה שהוכן במשרד הפנים, לילדים יינתן מעמד של תושבים ארעיים ולאחר ארבע שנים יוכלו לקבל מעמד של תושב קבע ולהישאר בישראל. אם יימצאו בני משפחה מדרגה ראשונה לילדים היתומים, ישקול משרד הפנים הישראלי לאפשר גם להם מעמד של תושבות בישראל.
על דרעי הופעלו לחצים מכיוונים שונים במהלך השנה האחרונה [2016] על כך שישראל חייבת לבצע מהלך הומני, לפחות סמלי, אשר יוכיח שאזרחיה אינם אדישים למתרחש מעבר הגבול. הרי מדינת מהגרים שחוו שואה היא, ואינה יכולה לשבת בלא מעשה נוכח המראות מסוריה. עד כה טיפלה ישראל ביותר מ-2,500 פצועים סורים שנפגעו בקרבות והובאו לטיפול בבתי החולים כאן, אך איש מהם לא קיבל מעמד של תושבות. כולם הוחזרו לסוריה לאחר גמר הטיפול הרפואי והחלמתם.