האם מחאתו של ראש עיריית קלנסואה תוביל למרי אזרחי?
התפטרותו של ראש עיריית קלנסואה במחאה על הריסה נרחבת של בתים בעירו עשויה להוביל להתפטרות המונית של ראשי הרשויות הערביות בישראל נוכח מצוקת הדיור ביישוביהם. "נתתי קריאת כיוון נואשת לכולם ללכת בעקבותיי", הוא אומר.
![ISRAEL/DEMOLITIONS-PROTEST Israeli Arabs hold posters to protest against the demolishing of their houses by Israeli bulldozers in the northern Israeli city of Qalansuwa, January 11, 2017. REUTERS/Ammar Awad - RTX2YJ68](/sites/default/files/styles/article_hero_medium/public/almpics/2017/01/RTX2YJ68.jpg/RTX2YJ68.jpg?h=f7822858&itok=dqxopte4)
כשראש עיריית קלנסואה, עבד אלבאסט סלאמה, הודיע שהוא יתפטר מתפקידו במחאה על מבצע הריסת בתים שביצעה המשטרה בעירו [10 בינואר], הוא לא שיער שהודעתו תוביל לתחילתו של מרי אזרחי מצד ראשי הרשויות הערביות בישראל. בשבת [14 ינואר] עתיד להיערך ביישוב ערערה כנס חירום של ראשי הרשויות הערביות וועדת המעקב של ערביי ישראל, ולדברי סלאמה הוא קיבל איתותים על כוונתם לנקוט במהלך דרמטי מאוחד; זאת כדי להבהיר לממשלת ישראל שההחלטה להרוס בתים במגזר הערבי, רק כדי לרצות את תושבי עמונה כדבריו, לא תעבור בשקט וללא תגובה.