למה פינוי עמונה לא צפוי לפרק את הממשלה?
למרבה אכזבתם של המתנחלים, נראה כי גם הממשלה הימנית של נתניהו, בנט וליברמן לא מתכוונת למנוע את פינוי המאחז שהוקם על אדמות פלסטיניות. למרבה אכזבתו של יאיר לפיד, נראה כי הקואליציה תשרוד גם את המשבר הזה.
![MIDEAST Israeli policemen clash with Jewish settlers at a burning barricade in the unauthorized outpost of Amona, close to the West Bank Jewish settlement of Ofra, February 1, 2006. Israeli riot police clashed on Wednesday with several thousand settlers battling to block partial demolition of an unauthorised West Bank outpost in scenes reminiscent of Israel's Gaza pullout. REUTERS/Oleg Popov - RTR19FRI](/sites/default/files/styles/article_hero_medium/public/almpics/2016/09/RTR19FRI.jpg/RTR19FRI.jpg?h=f7822858&itok=XorhAgO7)
אם לשפוט על פי ההתייצבות הדלילה של בכירי הליכוד בכנס החירום להצלת עמונה ביום שני (12 בספטמבר), מפלגת השלטון לא מתכוונת להקריב יותר מדי קורבנות בניסיון למנוע את פינוי המאחז הבלתי חוקי שהוקם על אדמות פלסטיניות.
הדמות הבכירה ביותר שהגיע לכנס הייתה סגנית שר החוץ, ציפי חוטובלי, המזוהה עם המתנחלים. לצדה ישבו עוד שלושה חברי כנסת מהספסלים האחוריים בליכוד - אורן חזן, אמיר אוחנה ויהודה גליק. שר המדע אופיר אקוניס שיגר סרטון תמיכה במאבק שהועלה לעמוד הפייסבוק של עמונה, ובכך פחות או יותר הסתכמה תמיכתה של המפלגה בכנס.