האם התקשורת הישראלית תפסיק להתעלם מהאזרחים הערבים?
מיזם חדש מפרסם מי העיתונאים שמדירים מרואיינים ערבים מהתוכניות שלהם. היוזמים מקווים שהפומביות של הנתונים תגביר את ייצוג הערבים מכמעט אפס כיום לשיעורם באוכלוסייה, שעומד על 20 אחוז.
![Israel's Prime Minister Netanyahu is seen on monitors in Jerusalem Israel's Prime Minister Benjamin Netanyahu is seen on monitors before the evening news bulletin at Channel 10's control room in Jerusalem November 18, 2015. Critics say Netanyahu, known as "Bibi," is hitting the wrong note when it comes to the media, weakening press freedom and holding sway over TV broadcasters in a country that bills itself as the Middle East's only true democracy. Picture taken November 18, 2015. To match Insight ISRAEL-NETANYAHU/MEDIA REUTERS/Ronen Zvulun - RTX1VG1F](/sites/default/files/styles/article_hero_medium/public/almpics/2016/08/RTX1VG1F.jpg/RTX1VG1F.jpg?h=f7822858&itok=y1aJ_Mz3)
הם מבריזים כרוניים, גרים רחוק ומתקשים להגיע לאולפנים, הם לא עונים לטלפון, מסרבים לדבר בעברית, מסרבים להופיע בכלי תקשורת יהודיים, הם מורידים רייטינג - אלה הם התירוצים העיקריים שישמיעו עיתונאים יהודים מדוע אין כמעט מרואיינים ערבים בכלי התקשורת המרכזיים בעברית, אף ששיעורם באוכלוסייה הוא קרוב ל-20%.
למעשה, צרכני התוכניות המשודרות יכולים להתרשם בעצמם מהיעדר הערבים על המסך, אבל מדד הייצוג של ערבים בתקשורת, שמפרסמת עמותת "סיכוי" בחודשים האחרונים נותנת לו תוקף.