נתניהו משלים את חיסול צמרת הליכוד
השפלתו של שר התחבורה ישראל כץ רק כי העז לאתגר את נתניהו במוסדות הליכוד, היא עוד שלב בתהליך הפיכתה של התנועה הדמוקרטית והתוססת למפלגה מסורסת ללא מנהיגות עתידית.
![Israel's Prime Minister Netanyahu, Transportation Minister Katz and Cabinet Secretary Mandelblit attend cabinet meeting in Jerusalem Israel's Prime Minister Benjamin Netanyahu (C), Transportation Minister Yisrael Katz (L) and Cabinet Secretary Avichai Mandelblit attend the weekly cabinet meeting in Jerusalem June 14, 2015. REUTERS/Gali Tibbon/Pool - RTX1GF15](/sites/default/files/styles/article_hero_medium/public/almpics/2016/08/RTX1GF15.jpg/RTX1GF15.jpg?h=f7822858&itok=WxQwiTD9)
יעבור עוד זמן רב, אם בכלל, עד ששר התחבורה ישראל כץ יתאושש ממכת הגרזן הפוליטית המשפילה שראש הממשלה הנחית עליו בשבוע שעבר (17 באוגוסט). מה שבטוח הוא, שזה לא יקרה כל עוד בנימין נתניהו הוא יו"ר הליכוד וראש הממשלה. אבל זה לא הכל. בעוד כץ מלקק את פצעיו ומנסה לספר לציבור כי ראש הממשלה לא איים לפטרו, ספק רב אם יקום שר נוסף בליכוד שיעלה על דעתו להוביל מהלך אופוזציוני לנתניהו.
המשמעות היא שהליכוד, התנועה הדמוקרטית שנודעה בפלורליזם שלה ובשיח פוליטי פנימי תוסס ויצרי, הולכת והופכת למפלגה מסורסת, שעתודת המנהיגות שלה חוסלה או נוטרלה בשיטתיות בידי נתניהו. ההשלכות של כל זה לעידן שאחרי בנימין נתניהו הן הרסניות עבור מפלגת השלטון.