זרים בתוכנו: מי ידאג לאלפי ילדים חסרי מעמד בישראל?
יריד אוכל, מוזיקה ואמנות רב-תרבותי בתל אביב הפגיש בין ישראלים לעובדים זרים, אבל ברקע מסתתרת מציאות קשה: לאלפי ילדים אין מעמד בישראל, חלקם נולד כאן או הגיע לארץ בגיל ינקות. המעטים שזכו לקבל מעמד קבע, מגלים כל פעם מחדש עד כמה הישראלים עוינים אותם.
![avivi_children1.jpg](/sites/default/files/styles/article_hero_medium/public/almpics/2016/06/avivi_children1.jpg/avivi_children1.jpg?h=f7822858&itok=a8bfzPEE)
5000 מנות מזון הוכנו השבוע לקראת יריד אוכל, מוזיקה ואמנות רב-תרבותי במועדון "בסקולה" בתל אביב [4 ביוני], שערך ארגון ״ילדים ישראלים״ הפועל לשמירה על זכויות ילדי מהגרים בישראל (מהגרי עבודה). דוכני המזון העידו על ארצות המוצא של העובדים – הפיליפינים, צפון סודן, סודן (בעיקר מדארפור), אריתריאה, הודו וקולומביה.
הדוכן האריתריאי, למשל, הציע אינג׳ירה (מעין פיתה שטוחה וחמצמצה) עם תבשילים; המטבח הקולומביאני הגיש פריחולס (תבשיל שעועית שחורה) ואמפנדס מקמח תירס; תור ארוך במיוחד ניצב מול הדוכן הפיליפיני שהציע לחמנייה מאודה ממולאת בטופו. השלימו את האווירה מכירת אמנות אתנית, סדנאות יצירה ובעיקר הופעות מוזיקה וריקודים מסורתיות, במיוחד זו של מקהלת ילדים.