ברמאללה מתנערים מחמאס
את שידורי הטלוויזיה של חמאס מכנים ברמאללה "הסתה" וחוששים שהארגון יצליח באמצעות פיגוע אחד משמעותי לדרדר את הגדה לסבב דמים. "אנחנו לא רוצים מלחמה ולא רוצים שהצעירים שלנו ילכו למות אצלכם", אומרים בעיר הפלסטינית הגדולה.
![ISRAEL-PALESTINIANS/ Israeli policemen confiscate Hamas flags during clashes with Palestinians near the Jewish settlement of Bet El, near the West Bank city of Ramallah October 8, 2015. Four people, including an Israeli soldier, were stabbed and wounded near a military headquarters in Tel Aviv on Thursday, police and ambulance sources said, as a rash of such Palestinian attacks spread to Israel's commercial capital. REUTERS/Mohamad Torokman - RTS3LE4](/sites/default/files/styles/article_hero_medium/public/almpics/2016/04/RTS3LE4.jpg/RTS3LE4.jpg?h=f7822858&itok=XZtmYohh)
רמאללה. הביקור הראשון שלי בעיר הפלסטינית הגדולה מאז פרץ גל הטרור הנוכחי [אוקטובר 2015] הסתיים בחיוך אופטימי.
מלוויי סברו שהדרך המהירה ביותר לצאת מהעיר ולעבור את מחסום קלנדיה הפקוק היא לעלות על טרמפ בנקודה קרובה לקו הבידוק הישראלי. "זה שלומי והוא מישראל, אולי תוכלי לצרף אותו למכוניתך?", פנה המלווה לנהגת פלסטינית אקראית. לצדה ישב בנה בגיל העשרה. להפתעתי, תגובתה הייתה "אהלן וסהלן". הנה תרגיל מחשבתי: מעניין מה תהיה תגובתה של נהגת ישראלית לו אפנה אליה ואומר, נניח, "זה מוחמד מרמאללה, תוכלי להסיעו במכוניתך?..."