דרקון, עבודת יד: בחזרה לתחפושות המקוריות
מגוון סדנאות "עשה זאת בעצמך" ברחבי הארץ מציעות להורים וילדיהם לחזור לימי מלאכת היד של פעם, וללמוד להכין בכוחות עצמם תחפושת ייחודית. ״כל התחפושות הקנויות נראות אותו דבר. בפורים יש הזדמנות להיות יצירתי", אומרת אימא שהשתתפה בסדנה כזו.
![ISRAEL/ Children take part in a parade celebrating the Jewish holiday of Purim in the Israeli city of Holon, near Tel Aviv, March 1, 2010. Purim is a celebration of the Jews' salvation from genocide in ancient Persia, as recounted in the Book of Esther. REUTERS/Ronen Zvulun (ISRAEL - Tags: RELIGION SOCIETY IMAGES OF THE DAY) - RTR2B3C8](/sites/default/files/styles/article_hero_medium/public/almpics/2016/03/RTR2B3C8.jpg/RTR2B3C8.jpg?h=f7822858&itok=k4mfJNRz)
הנה זיכרון משותף לרבים מבני השלושים והארבעים בישראל: לקראת חג פורים היו נערכות ישיבות משפחתיות מעמיקות ויצירתיות, לעתים תחת מעטה סודיות, שבהן הועלו רעיונות פרועים לתחפושות מקוריות; לאחריהן, הוכנו התחפושות בעבודת יד מושקעת, כשלרוב היו אלה ההורים שישבו עד השעות הקטנות של הלילה כדי לתפור תחפושת מיוחדת עבור ילדיהם או אפילו בשבילם.
את המנהג היצירתי הזה, שנדמה כי הוא הולך ונעלם בימינו, החליפה תרבות קלה ופשוטה, שלא לומר עצלנית, אבל לא בהכרח זולה יותר, של רכישת תחפושות מוכנות. לרוב הן מיובאות ממתפרות בעולם השלישי, עשויות חומרים זולים ודי מכוערים אם להודות על האמת.