הורדת הדגל בועידת הארץ: מהומה רבה על לא דבר
"משטרת הפטריוטיות" של הימין הופכת בזמן האחרון כל אירוע לגיטימי וסביר של השמאל הציוני לבגידה במולדת. העובדה שמארגני "ועידת הארץ" כיבדו את רגשותיו הלאומיים של סאיב עריקאת, אינה הופכת את העיתון לתועמלן של הפלסטינים.
![USA-POLITICS/ Israeli President Reuven Rivlin addresses attendees at the "Haaretz Q: with New Israel Fund" event at The Roosevelt Hotel in the Manhattan borough of New York City, December 13, 2015. REUTERS/Andrew Kelly - RTX1YHSZ](/sites/default/files/styles/article_hero_medium/public/almpics/2015/12/RTX1YHSZ.jpg/RTX1YHSZ.jpg?h=f7822858&itok=2BiEyws7)
את ישיבת הסיעה השבועית של "יש עתיד" ביום שני [14 בדצמבר], בחר היו"ר יאיר לפיד לפתוח בהתקפה ממוקדת על עיתון "הארץ"; זאת כיוון שהעיתון נעתר לדרישתו של סאיב עריקאת, מבכירי הרשות הפלסטינית, להסיר את דגל ישראל מהבמה בעת שנאם בוועידת העיתון בניו יורק בנושא "שלום, דמוקרטיה וצדק חברתי".
לפיד הסביר בטון חמור, שהמעשה הוא בבחינת "אובדן סופי של כל סוג של גאווה לאומית על ידי השמאל הקיצוני. תתארו לכם איזה מהומה הייתה מתרחשת אילו דובר ישראלי היה מבקש להסיר את דגל פלסטין".