לדבר עם חמאס - אבל לא על חשבון אבו מאזן
על פי דיווחים רבים ישראל מנהלת עם חמאס מגעים ממושכים על הפסקת אש ארוכת טווח. זו מדיניות שעולה בקנה אחד עם תפיסתו של נתניהו, ששוללת את פתרון שתי המדינות ושואפת להחליש את הפתח.
![PALESTINIANS-MILITARY/ Palestinian policemen loyal to Hamas march during a military graduation ceremony in Gaza City June 16, 2015. REUTERS/Suhaib Salem
- RTX1GOO1](/sites/default/files/styles/article_hero_medium/public/almpics/2015/06/RTX1GOO1.jpg/RTX1GOO1.jpg?h=f7822858&itok=FEaLF2Wt)
בסוכנויות הידיעות שידרו בשבועות האחרונים מבזקים תכופים על מגעים מתמשכים בין ישראל לחמאס להפסקת אש ארוכה בתמורה לשיקומה הכלכלי של עזה. הדיווחים בנושא לפעמים סותרים, אך טרם שמענו מממשלת ישראל הכחשה גורפת של משא ומתן כזה. שר החוץ לשעבר, אביגדור ליברמן, אף האשים בכמה הזדמנויות את ראש הממשלה בנימין נתניהו שהוא ''נכנע לטרור'' ובכך רק ליבה עוד יותר את השמועות על מגעים אלה בתקשורת הישראלית.
מקור המקורב לראש הממשלה נתניהו שוחח עם אל-מוניטור בעילום שם, והודה שאכן היו חילופי מסרים על אפשרות ל"תהדיה" (הפסקת אש ארוכת טווח), בין משרד ראש הממשלה ומשרד הביטחון לבין הנהגת החמאס ברצועת עזה. רוב המסרים הועברו בעקיפין, באמצעות שירותי הביון המצריים, ומקצתם במישרין, בחילופי דברים בין כוחות הביטחון הישראליים והפלסטיניים בשטח. יתרה מזאת, הנושא אף הועלה בשיחות שקיימו ברומא בכירי משרד החוץ של טורקיה וישראל, ב-22 ביוני.