אחרי ההפסד בבחירות, ההזדמנות הגדולה של השמאל
במקום להאשים את מצביעי הליכוד שהעניקו לנתניהו כהונה רביעית אף שמאסו בו, מחנה השמאל צריך להפנות אצבע מאשימה כלפי ההנהגה שלו בשני העשורים האחרונים, שהלבינה ממשלות ימין.
![Herzog and Livni, co-leaders of Zionist Union, deliver a statement at the party headquarters in Tel Aviv Isaac Herzog (L) and Tzipi Livni, co-leaders of Zionist Union, deliver a statement at the party headquarters in Tel Aviv March 18, 2015. Israeli Prime Minster Benjamin Netanyahu pledged on Wednesday to form a new governing coalition quickly after an upset election victory that was built on a shift to the right and is likely to worsen a troubled relationship with the White House. With nearly all votes counted on Wednesday, Netanyahu's Likud had won 30 seats in the 120-member Knesset, comfortably defeating th](/sites/default/files/styles/article_hero_medium/public/almpics/2015/03/RTR4TVV7.jpg/RTR4TVV7.jpg?h=5021389d&itok=AXIApEpC)
הסופרת והשחקנית המוערכת אלונה קמחי, שהציעה בעמוד הפייסבוק שלה לאלה שבחרו במפלגות הימין לשתות ציאניד וכינתה אותם "ניאנדרטליים", מבטאת פחות או יותר את האווירה בתל אביב ובמעוזי שמאל אחרים, לאחר שלמרבה הפתעתם התברר שיו"ר הליכוד בנימין נתניהו הביס את יצחק הרצוג והמחנה הציוני. אמנם זמן קצר לאחר מכן הסירה קמחי את הדברים מהעמוד שלה והסבירה שהם נכתבו "בלהט היצרים", אבל תחושת האכזבה המרה עוד תישאר באזורים האלה של החברה הישראלית לזמן רב.
באחת היוזמות הספונטניות ששוטפות את הרשת מכיוון שמאל בימים שאחרי הבחירות, מופנית אצבע מאשימה כלפי תושבי עיירות הפיתוח שהצביעו בהמוניהם עבור הליכוד. גולשים רבים שהפיצו את המסר הזה, שכותרתו "לא לתת", קראו לעצור את התרומות ואת יתר ביטויי הסולידריות עם השכבות החלשות המזוהות עם הימין.