איום קיומי: פצצה גרעינית ובחירות
הדרג המדיני בישראל, ובראשו נתניהו, סבור שהאיראנים דוהרים לפצצה גרעינית. סביב השאלה מה עושים עכשיו ניטשת מהומה רבתי, המושפעת מהעובדה שהבחירות יתקיימו בקרוב וכמה מועמדים נלחמים כעת על חייהם הפוליטיים.
![IRAN-NUCLEAR/IAEA International Atomic Energy Agency (IAEA) Director General Yukiya Amano (R) welcomes Iran's chief nuclear negotiator Abbas Araghchi in his offfice at the IAEA headquarters in Vienna February 24, 2015. REUTERS/Heinz-Peter Bader (AUSTRIA - Tags: POLITICS ENERGY) - RTR4QWK7](/sites/default/files/styles/article_hero_medium/public/almpics/2015/02/RTR4QWK7.jpg/RTR4QWK7.jpg?h=f7822858&itok=OqzMfw9T)
אמירתו האלמותית של הנרי קיסינג'ר, לפיה "לישראל אין מדיניות חוץ, רק מדיניות פנים", לא הייתה אף פעם כה מדויקת. פחות משבוע ימים לפני נאומו השנוי במחלוקת של בנימין נתניהו בפני שני בתי הקונגרס האמריקאי [3 במארס], והמהומה בישראל ובוושינגטון מגיעה לשיאים חדשים. על דבר אחד יש קונצנזוס מקיר לקיר בישראל: ההסכם המתגבש בין המעצמות לאיראן הוא "הסכם רע". לא רק לישראל, לעולם החופשי כולו. סביב השאלה מה עושים, ניטשת מהומה רבתי, המושפעת השפעה דרמטית מהעובדה שבנוסף לכל זה יש בישראל בחירות בעוד שלושה ש בועות [17 במארס] וה מצב הנוכחי הוא תיקו.
ישראל רואה באיום הגרעיני האיראני איום קיומי. יחד עם זאת, לא מעט אנשים בישראל נלחמים עכשיו על חייהם הפוליטיים. ראשון הוא בנימין נתניהו. אם יפסיד את הבחירות, יפרוש מהחיים הפוליטיים. כדי להפסיד, הוא צריך לקבל ארבעה מנדטים פחות מיצחק הרצוג.