על ישראל לבחור: אופק מדיני או חזרה לאלימות
הנאומים של נתניהו ואבו מאזן באו"ם סתמו את הגולל על הגישה שדוגלת במו"מ דו-צדדי. על ישראל לפעול במקביל גם באופן חד צדדי ובערוץ הכלל ערבי. שמירה על הסטטוס קוו תוביל לאלימות
![An Israeli soldier guards the Jewish settlement of Susia, south of Hebron An Israeli soldier guards the West Bank Jewish settlement of Susia, south of Hebron May 19, 2014. Israeli lawmakers are pressing Prime Minister Benjamin Netanyahu to lift what they call unjustified secrecy over opaque - and rising - funding for settlements on West Bank land Palestinians want for a state. Picture taken May 19, 2014. REUTERS/Amir Cohen (WEST BANK - Tags: POLITICS BUSINESS MILITARY) - RTR3VEDO](/sites/default/files/styles/article_hero_medium/public/almpics/2014/10/RTR3VEDO.jpg/RTR3VEDO.jpg?h=f7822858&itok=UixPBgbt)
בנאומים שלהם באו"ם, המנהיג הפלסטיני והמנהיג הישראלי אמרו את מה שתומכיהם מצפים לשמוע מהם. ובכל זאת, דבריהם מדגישים נקודה חשובה שכדאי לקהילה הבינלאומית לתת עליה את הדעת: המודל הישן להשגת הסכם שלום ישראלי-פלסטיני כולל, שדוגל במשא ומתן דו-צדדי בלבד, מת.
גם כאן בישראל אנחנו מבינים שלא די בכוח הזרוע כדי להשיג ביטחון או לשמר את ישראל כביתו הדמוקרטי של העם היהודי. במקום זה, עלינו לאמץ גישה שתוביל אותנו לכיוון מציאות של שתי מדינות לשני עמים: יהודי ופלסטיני. למרבה הצער, ההנהגה שלנו אינה יוזמת צעדים כלשהם שיקדמו אותנו אל עבר אותה מציאות. זה הכישלון הגדול ביותר של ההנהגה הישראלית בעשור האחרון - יותר מכל מעידה צבאית, דיפלומטית או פוליטית.