חשבון הנפש של החילונים
עשרות אלפי חילונים נוהרים לסיורי הסליחות בירושלים. "אנשים אמרו בעבר 'אני לא דתי', אבל בשנים האחרונות חזרו לחפש את הקשר שלהם עם היהדות", אומר אריאל בן גיגי, אחד ממארגני הסיורים, "הם לא מוכנים לוותר על הזהות שלהם".
![ISRAEL-RELIGION-NEW YEAR Thousands of Jews perform the Selichot prayer at the Western Wall, Judaism's holiest site, in the old city of Jerusalem late on September 23, 2014, in the lead up to Rosh Hashana, the Jewish New Year. Clashes broke out at Al-Aqsa mosque compound, Islam's third holiest shrine, as Palestinians protested against members of Jewish faith visiting the flashpoint holy site, which is also sacred to the Jews and known to them as Temple Mount, on the eve of Jewish New Year, police said. AFP PHOTO/ AHMAD GHARABLI](/sites/default/files/styles/article_hero_medium/public/almpics/2014/10/456018866.jpg/456018866.jpg?h=f7822858&itok=RSgIbCn_)
ירושלים, עשרות דוכני הכיפות בעיר העתיקה מרמזים על הנהירה החילונית לירושלים – רבבות חילונים מציפים בימי סוף אלול ותחילת תשרי את עיר הקודש כדי לשמוע פיוטי סליחות ותקיעות שופר, ורוכשים כיפה נאה לראשם.
בחודש אלול (האחרון בלוח השנה היהודי) ועד יום הכיפורים (שיחול השנה ב-4 באוקטובר) נוהגים היהודים לומר "סליחות" – מקבץ תפילות ופיוטים שתוכנם בקשת סליחה ומחילה מבורא עולם על חטאיהם.