אלקין: הקריאה לקצץ בתקציב הביטחון - הימור מסוכן
יו"ר ועדת חוץ וביטחון אומר שמנהרות החמאס והתנהלות הקבינט יעמדו במרכז הבדיקה של מבצע צוק איתן. בראיון לאל-מוניטור הוא מותח ביקורת על הקריאה לקצץ בביטחון לטובת תקציבים חברתיים
![Netanyahu listens to Elkin during a meeting at parliament in Jerusalem Israel's Prime Minister Benjamin Netanyahu (L) listens to Foreign Affairs and Defence committee chair Zeev Elkin during a committee meeting at parliament in Jerusalem June 2, 2014. Netanyahu warned on Sunday against any international rush to recognise a Palestinian government due to be announced under a unity pact between the Fatah and Hamas Islamist groups.REUTERS/Ronen Zvulun (JERUSALEM - Tags: POLITICS) - RTR3RRU6](/sites/default/files/styles/article_hero_medium/public/almpics/2014/08/RTR3RRU6-1.jpg/RTR3RRU6-1.jpg?h=c2c5b897&itok=6ZO49SVu)
"בסוף נצטרך לכבוש את עזה, הרי חמאס לא ישנה את אופיו והוא ימשיך להתעצם. הוא לא רוצה אותנו פה", אומר לאל-מוניטור יו"ר ועדת חוץ וביטחון של הכנסת, ח"כ זאב אלקין מהליכוד, בראיון לסיום המערכה בעזה ועל השפעותיה הפוליטיות.
אלקין השמיע דברים דומים גם לאורך מבצע "צוק איתן" באוזניו של ראש הממשלה, כשהשניים נפגשו בארבע עיניים. הוא טען בפני נתניהו כי הפעילות הקרקעית העוצמתית הייתה צריכה להתחיל בשלב מוקדם יותר. אולם למרות הביקורת, אלקין, איש האגף הימני האידאולוגי בליכוד, אומר שהוא מלא הערכה כלפי ראש הממשלה. לדבריו, נתניהו הצליח לשים את השיקול הפוליטי בצד בהכרעותיו, גם כשידע שהוא פוגע אלקטורלית בעצמו ובליכוד. "הייתי עד לדיונים שבהם היו שאמרו לו שהוא יינזק מההתנהלות שלו בימין, אבל הוא תמיד ידע לשים בצד את העניין הפוליטי המיידי", הוא מספר.