Gaza: The arrangement after the war
כל הסדר עתידי בין חמאס לישראל לשיקום עזה חייב לכלול את הרשות הפלסטינית, ולהותיר את השליטה במעברי הגבול בידי ישראל ומצרים. לטורקיה ולקטאר לא יינתן שום מעמד ושום תפקיד בהסדר זה.
![Palestinian President Abbas gestures as he address the Palestinian Liberation Organization's central council in the West Bank City of Ramallah Palestinian President Mahmoud Abbas gestures as he address the Palestinian Liberation Organization's (PLO) central council in the West Bank City of Ramallah April 26, 2014. Abbas said on Saturday he was still ready to extend stalled peace talks with Israel, as long as it met his long-standing demands to free prisoners and halt building on occupied land. REUTERS/Mohamad Torokman (WEST BANK - Tags: POLITICS PROFILE) - RTR3MPL7](/sites/default/files/styles/article_hero_medium/public/almpics/2014/08/RTR3MPL7.jpg/RTR3MPL7.jpg?h=c2c5b897&itok=K-1DZvek)
המלחמה בעזה אפשר שלא תסתיים בהסכם, אך היא עשויה להסתיים בהסדר חדש בלתי כתוב. מהן ההנחות שצריכות לעמוד בבסיסו?
ראשית, נביט במפה. עזה נמצאת על סף ביתנו ממש. בשניים משלושת גבולותיה היבשתיים גובלת עזה בישראל. בצד השלישי נמצא מדבר סיני המצרי. הגבול הרביעי הוא עם הים. עזה אינה יכולה להישלט לאורך זמן על ידי תנועה השוללת אידיאולוגית את קיומה של מדינת ישראל. תנועה זו טעם קיומה הוא "ההתנגדות" – לשון נקייה לטרור ואלימות.