רעיון שתי המדינות זקוק למתיחת פנים
מול הפתרון המסורתי משמאל של חלוקת הארץ, מעמיד הימין דוברים צעירים ורהוטים כדוגמת נפתלי בנט וציפי חוטובלי שמשנים את השיח הציבורי שהתקבע בעשרות השנים האחרונות.
![Israel's President Peres meets head of the Bayit Yehudi party Bennett in Jerusalem Israel's President Shimon Peres (R) meets head of the Bayit Yehudi party Naftali Bennett at Peres' residence in Jerusalem January 31, 2013. Peres began talks with political parties on Wednesday over who should form a new government and appears certain to ask incumbent Prime Minister Benjamin Netanyahu to assemble it. REUTERS/Sebastian Scheiner/Pool (JERUSALEM - Tags: POLITICS ELECTIONS) - RTR3D6TK](/sites/default/files/styles/article_hero_medium/public/almpics/2013/06/RTR3D6TK.jpg/RTR3D6TK.jpg?h=2d235432&itok=q6E1Rn0t)
במלאות עשרים שנה להסכמי אוסלו, נראה שחזון שתי המדינות מאותגר יותר מתמיד על ידי הימין הפוליטי. דוברים צעירים ורהוטים כדוגמת נפתלי בנט וציפי חוטובלי מציגים אותו, בהצלחה הולכת וגוברת, כאנכרוניסטי ולא מציאותי.
בשני העשורים שחלפו מאז אוסלו, הצליח רעיון שתי המדינות להכות שורשים בציבוריות הישראליות ולהפוך למקובל. הוא הגיע לשיאו כשאומץ פומבית על ידי ראש ממשלת ישראל, בנימין נתניהו, בנאום בר אילן (יוני 2009(.