מוביל המאבק לגיוס חרדים: עכשיו או לעולם לא
הח"כ לשעבר יוחנן פלסנר סלל את הדרך לשינוי היסטורי בנושא גיוס החרדים לצה"ל ושילם על כך מחיר פוליטי יקר. בראיון למזל מועלם הוא מביע תקווה שלפיד ובנט ישלימו את המשימה.
![ISRAEL/ An Ultra-Orthodox Jewish boy dressed in a special costume as a soldier for Purim stands next to a group of adults in Bnei Brak February 23, 2013. Purim is a celebration of the Jews' salvation from genocide in ancient Persia, as recounted in the Book of Esther. REUTERS/Nir Elias (ISRAEL - Tags: RELIGION SOCIETY TPX IMAGES OF THE DAY) - RTR3E6W8](/sites/default/files/styles/article_hero_medium/public/almpics/2013/04/ultra%20orthodox%20jews%20army.jpg/ultra%20orthodox%20jews%20army.jpg?h=2d235432&itok=V7ZUvWnO)
חבר הכנסת לשעבר יוחנן פלסנר שילם מחיר פוליטי יקר על המאבק הנחוש שהוביל למען גיוס חרדים לצה"ל. המלצותיה של הוועדה לשוויון בנטל שבראשה עמד בכנסת הקודמת (ואשר נשאה את שמו – "ועדת פלסנר"), גרמו לפירוק השותפות הקואליציונית הקצרה בין בנימין נתניהו לשאול מופז, להתפרקות מפלגת קדימה ובסופו של דבר השאירו אותו מחוץ לכנסת.
כאחד מחברי הכנסת המבטיחים והמוערכים שפעלו בישראל בשנים האחרונות, פלסנר מתנחם עכשיו בכך, שהמתווה שהציג לגיוס החרדים, שנדחה על ידי נתניהו כדי להציל את השותפות עם החרדים, נכפה עליו מחדש לאחר הבחירות בידי יאיר לפיד ונפתלי בנט, כתנאי הכרחי להצטרפותם לממשלה.