Gazzeli kadın gazeteciler spor basınında yükseliyor
Toplumsal engellere rağmen Gazze’de spor muhabirliği yapan kadın gazetecilerin sayısı artıyor. Ancak bu sayı, erkeklere kıyasla hâlen çok geride. İngilizceden Türkçeye çevrilmiştir.
![SOCCER Palestinian Mohammed Sedody (R) of Shati club celebrates his goal against Khan Younis youth club during their semi-final soccer match as part of the local Ramadan soccer championship at Yarmouk stadium in Gaza City August 1, 2013. REUTERS/Mohammed Salem (GAZA - Tags: SPORT SOCCER) - RTX127P6](/sites/default/files/styles/article_hero_medium/public/almpics/2015/03/RTX127P6.jpg/RTX127P6.jpg?h=f7822858&itok=8L0QK7Wt)
GAZZE ŞEHRİ, Gazze Şeridi — 2001’in başlarından bu yana Gazze’deki futbol maçlarını takip eden gazeteci Nelli El Masri Filistin’in ilk kadın spor muhabiri.
38 yaşındaki Masri bugüne kadar El Hayat, El Cedide gibi Filistin gazetelerinin yanı sıra Katar’ın El Şark gazetesi, El Hürriyet ile Elvan radyolarında görev aldı. Masri’ye göre spor alanında kadın ya da erkek gazeteciler arasında bir fark yok. İki taraf da müsabakaları başarılı bir şekilde haberleştirmeye ve işini iyi yapmaya çalışıyor.