Türkiye'nin Nabzı

Siyasi cinayet davası sil baştan: Dink ailesinin çaresizlik isyanı

By
p
Article Summary
Türkiye Ermenisi gazeteci Hrant Dink’in cinayet davasında üst mahkemenin altı yıl sonra ‘dava baştan başlasın’ kararı, acılı ailesinin açık ‘isyan mektubu’ yayınlamasına yol açtı.

Bu siyasi cinayetin yeri, Türkiye’de hem hukuk ve yargı, hem de kamu vicdanı açısından farklı oldu. Simgelediği derin trajedi de öyle. Aradan altı uzun yıl geçti ve davanın bu hafta ‘sil baştan’ olması nedeniyle maktulün yakınları isyan bayrağını bir mektupla açmış durumda.

Makaleyi okumaya devam etmek için Al-Monitor’a abone olun

  • Güncellenmiş ve ödüllü Lobicilik Yazı Dizisi
  • Arşivlenmiş makaleler
  • Özel etkinlikler
  • Geçtiğimiz Haftaya Bakış e-postanıza gelsin
  • Haftalık lobicilik bülteni
Bu bölümlerde bulundu: turkish-armenian relations, turkey, justice and development party, ergenekon, armenian genocide, armenian diaspora

Yavuz Baydar, Al-Monitor'un Türkiye’nin Nabzı bölümünün yazarlarındandır. 1979’dan beri gazetecilik yapan Baydar, radyo muhabiri, haber sunucusu, yapımcı, televizyon programı sunucusu, dış haberler muhabiri, yorumcu ve son olarak da Sabah gazetesinde okur temsilcisi olarak çalışmıştır. Baydar’ın köşe yazıları, Türkiye’de İngilizce yayınlanan Today’s Zaman gazetesinden de takip edilebilir. Baydar, aynı zamanda BBC World, İsveç Radyo-Televizyonu, NPR, Rus televizyonu ve El Cezire’ye yorumcu olarak katkı yapmaktadır. Dünya Okur Temsilcileri Örgütü’nün eski başkanlarından olan Baydar, Dünya Editörler Forumu, Endişeli Gazeteciler Komitesi ve UNESCO Ulusal İletişim Komitesi'ne üyedir. 

x

The website uses cookies and similar technologies to track browsing behavior for adapting the website to the user, for delivering our services, for market research, and for advertising. Detailed information, including the right to withdraw consent, can be found in our Privacy Policy. To view our Privacy Policy in full, click here. By using our site, you agree to these terms.

Accept