האם "ממשלת הריבונות" תקבל מטראמפ אור אדום?
בתוך המולת הבחירות ותעמולת הבחירות נבלעה העובדה שארה"ב הצטרפה לקריאתן של שאר 14 חברות מועצת הביטחון של האו"ם להימנע מחבלה באפשרות ליישם את פתרון שתי המדינות.
![ISRAEL-ELECTION/BLUE&WHITE HEADQUARTERS A supporter reacts as results of the exit polls are shown at Benny Gantz's Blue and White party headquarters, following Israel's national election, in Tel Aviv, Israel March 2, 2020. REUTERS/Corinna Kern - RC2WBF9A844E](/sites/default/files/styles/article_hero_medium/public/almpics/2020/03/RTS34GDG1.jpg/RTS34GDG1.jpg?h=a5ae579a&itok=WvIkAn_c)
תוצאות הבחירות לכנסת ה-23 משמען בראש ובראשונה הצבעת אי אמון בשלטון החוק ובמערכת המשפט. מחצית מאזרחי ישראל (ורוב מוחץ של המצביעים היהודים) נתנו את קולם למפלגות שהתייצבו מאחורי נאשם בשוחד, מרמה והפרת אמונים. יתרה מזאת, בבחירות הללו – שהתקיימו לאחר הגשת כתב האישום וערב פתיחת המשפט [ב-17 במארס] – קיבל הליכוד בראשות בנימין נתניהו הכי הרבה מנדטים מאז בחירות 2003 (שבהן אריאל שרון העלה את הליכוד ל-38 מנדטים) – 36 מנדטים (אחרי ספירת 90% מהקולות).
את זר הפרחים הגדול ביותר צריך נתניהו לשלוח לבית הלבן. אין אדם שראש הממשלה הזמני הסדרתי חייב לו את ההישג הגדול יותר מאשר דונלד טראמפ. טקס גילוי המצבה מעל "עסקת המאה" [28 בינואר], תכנית שמתה בלידתה, הייתה מסתבר עצרת הבחירות החשובה ביותר אם לא המכרעת בקמפיין הליכוד 2020.