הערבים נהרו לקלפיות
סיפוק גדול ברשימה המשותפת, שהצליחה לשכנע את הציבור הערבי לצאת מהבית ולהצביע ותהיה הסיעה השלישית בגודלה בכנסת. מסתבר שהספינים של בנימין נתניהו והליכוד על "גניבת הבחירות" פעלו כבומרנג נגדם.
![ISRAEL-ELECTION/NETANYAHU VOTES Israeli Prime Minister Benjamin Netanyahu stands behind a voting booth as he votes during Israel's parliamentary election at a polling station in Jerusalem September 17, 2019. Heidi Levine/Pool via REUTERS - RC1B8144FA90](/sites/default/files/styles/article_hero_medium/public/almpics/2019/09/RTX73AG3.jpg/RTX73AG3.jpg?h=a5ae579a&itok=6GbXn4MN)
פיקוח הדוק על ספירת הקולות מעכב את פרסום הנתונים הרשמיים של חלוקת המנדטים, אך נכון ליום רביעי בבוקר [18 בספטמבר] ועל סמך תוצאות חלקיות אפשר לקבוע במידה רבה של ודאות שהספינים של בנימין נתניהו והליכוד על "גניבת הבחירות" פעלו כבומרנג נגדם. הרשימה המשותפת בראשות ח"כ איימן עודה תהיה כפי הנראה הסיעה השלישית בגודלה בכנסת עם 13 מנדטים. על פי תוצאות האמת, אחוז המצביעים הערבים עלה ב-10 אחוזים, בהשוואה לבחירות שהתקיימו בחודש אפריל (מ-50 ל-60 אחוזים). לרשימה המשותפת הצביעו כ-430 אלף מצביעים לעומת 337 אלף בחודש אפריל, זאת אומרת כ-100 אלף מצביעים יותר מהבחירות הקודמות. אין זה בלתי מופרך כי זו תגובת הנגד להאשמות חסרות הבסיס של נתניהו, שטען בקמפיין שלו כי זיופים בקלפיות ביישובים ערביים בבחירות אפריל מנעו ממנו להקים ממשלה.