נתניהו מצטרף לברית בין מנהיגי הימין בעולם להגבלת ההגירה
ישראל מנסה בכל דרך לפתור את בעיית המסתננים על ידי העברתם חזרה לארצות מוצאם בחסות האו"ם. במקביל, נתניהו עושה יד אחת עם הנשיא טראמפ ומנהיגי ימין בעולם להחרמת אמנה בינלאומית חדשה על הגירה, הנתפשת כליברלית מדי.
ישראל, כמו ממשלות ימין אחרות במערב, לא תשתתף בוועידה הבין-ממשלתית בענייני הגירה שתתכנס במרוקו בדצמבר ביוזמת האו"ם ובה תוצג רשמית אמנה בינלאומית חדשה להסדרת הגירה. על ניסוח האמנה ועל הוועידה הוסכם בדיוני עצרת האו"ם בספטמבר 2016, ובמרקש אמורים המשתתפים לחתום על האמנה, אף שאינה מחייבת מבחינה משפטית. נציגים של משרד החוץ הישראלי השתתפו בדיונים להכנת האמנה, אבל ב-20 בנובמבר הודיע ראש הממשלה בנימין נתניהו כי ישראל לא תשתתף בוועידה ולא תחתום על האמנה. לדבריו: "אנחנו מחויבים לשמור על הגבולות שלנו נגד מסתננים בלתי חוקיים. זה מה שעשינו, וזה מה שנמשיך לעשות".