עם הגב לקיר, נתניהו פונה שוב לשנאת ערבים
המכתב מהנשיא ריבלין לראש הממשלה, שבו הוא מפציר לבטל את הסעיף בחוק הלאום המאפשר למנוע מערבים לגור ביישובים יהודיים, הוא מתנה פוליטית לנתניהו. בעיני ראש הממשלה, אין דבר שמחזק אותו בקרב בוחריו יותר מהשפלת המיעוט הערבי בישראל.
![ISRAEL-ANNIVERSARY/ RTSINR3.jpg](/sites/default/files/styles/article_hero_medium/public/almpics/2018/07/RTSINR3.jpg/RTSINR3.jpg?h=a5ae579a&itok=0blKkLlL)
הצעת חוק יסוד "ישראל – מדינת הלאום של העם היהודי", המכונה בקיצור ״חוק הלאום״, מונחת על שולחן הכנסת כבר שנים אחדות בנוסחים שונים. היא נועדה להגן על זכויות הרוב ולהרתיח את הפלסטינים החיים בישראל, לפגוע בכבודם, ולהוכיח כי יוזמיו של החוק פטריוטיים אמיתיים. מעבר לקביעות באשר לזיקה היהודית לארץ ישראל, והתייחסות למעמדם של ההמנון, הדגל ויום העצמאות, נאמר כי ירושלים "השלמה והמאוחדת" היא בירת ישראל, וכי עברית היא שפת המדינה, בעוד שהערבית, (שעד היום היא שפה רשמית בישראל, במעמד זהה לעברית), תהפוך ל"שפה במעמד מיוחד".