הרוח החדשה בבית הלבן מבלבלת את השמאל הישראלי
גישתו הקלילה של טראמפ לסכסוך הישראלי-פלסטיני, כפי שהעידה פגישתו הראשונה והמוצלחת עם נתניהו, מאתגרת את חזון "שתי המדינות" כפתרון יחיד ומאלצת את השמאל-מרכז הפוליטי בישראל לחשב מסלול מחדש.
![USA-TRUMP/ISRAEL U.S. President Donald Trump walks from the lectern as Israeli Prime Minister Benjamin Netanyahu lingers behind at the conclusion of their joint news conference at the White House in Washington, U.S. February 15, 2017. REUTERS/Kevin Lamarque - RTSYU3B](/sites/default/files/styles/article_hero_medium/public/almpics/2017/02/RTSYU3B.jpg/RTSYU3B.jpg?h=f7822858&itok=RGlgAl4H)
חלפו למעלה משעתיים מסיומה של מסיבת העיתונאים העולצת שקיימו נשיא ארה"ב וראש ממשלת ישראל ביום רביעי אחר הצהריים שעון ישראל [15 בפברואר], עד שיו"ר האופוזיציה ח"כ יצחק הרצוג שיגר את תגובתו לאירוע.
במונחים תקשורתיים, בוודאי בעידן הניו מדיה, מדובר בנצח, ועל כך תעיד ההתרחשות בקבוצת הווטסאפ של דוברות מפלגת המחנה הציוני והכתבים הפוליטיים. משבוששה תגובת הרצוג להגיע, תהו העיתונאים לפשר השתיקה עד שלבסוף שוגרה תגובה, קצרה יחסית, בה מצוטט הרצוג אומר "היה עצוב ומביש לראות את נתניהו מתפתל ומתפתל, רק כדי להתחמק מהרעיון של היפרדות מהפלסטינים בדמות שתי מדינות. על כל ישראלי להיות חרד מעצם התפיסה שאפשרית מדינה אחת בין הים לירדן, שמשמעותה אין מדינה יהודית. זה אסון מסוכן מאוד...".