אנשי כמורה מאירופה צפויים להגיע לישראל ולתמוך במאבק בתי הספר הנוצרים
45 בישופים וקרדינלים מרחבי אירופה צפויים להגיע לישראל כדי לסייע במאבקם של בתי הספר הנוצרים, שמשביתים את הלימודים בעקבות משבר התקציב במערכת. המעמד של אנשי הכמורה עלול להעמיד באור שלילי את יחסה של ישראל לאזרחיה הנוצרים.
![ISRAEL-PALESTINIANS/FENCE Palestinian students walk in the hallway of their school run by the Parish of Our Lady Mother of Sorrows in the West Bank village of Aboud May 18, 2009. Israel's land barrier is slowly destroying the fabric of this Palestinian village of Christians and Muslims in the West Bank, residents say, setting a prime example of why the United States wants settlements to stop. To match feature ISRAEL-PALESTINIANS/FENCE
REUTERS/Ammar Awad (WEST BANK POLITICS CONFLICT EDUCATION RELIGION) - RTXIRX8](/sites/default/files/styles/article_hero_medium/public/almpics/2015/09/RTXIRX8.jpg/RTXIRX8.jpg?h=f7822858&itok=gvK1Ntln)
אלפי תלמידי, מורי והורי בתי הספר הנוצריים שהפגינו ביום ראשון [6 בספטמבר] מול משרד ראש הממשלה בירושלים נשאו שלטים שביקשו להבליט את הישגי מערכת החינוך הייחודית שפועלת בישראל ונמצאת בסכנה: "87 אחוז אנשי ההייטק [ממוצא נוצרי] בוגרי בתי ספרנו" ו"בתי הספר הם השורשים שלנו". שלט אחר פנה ישירות לשר החינוך נפתלי בנט: "בנט, אמרת שאתה שר לכולם, התכוונת גם אלינו? "
אבל שר החינוך בנט אינו האחראי היחיד למשבר התקציב החמור של בתי הספר הנוצריים, שלא פתחו את שנת הלימודים החדשה ומאיימים בשורה של צעדי מחאה שעלולים להביך את ממשלת ישראל. נשיא "משרד בתי הספר הנוצריים בישראל", עבד אל מסיח פהים, אומר לאל-מוניטור כי קיצוץ התקציבים החל כבר לפני שש שנים, בתקופת כהונתו של גדעון סער. לדבריו, במהלך השנים ירדה תמיכת משרד החינוך מתקצוב של 75 אחוזים לכדי 29 אחוזים בלבד.