לא מנהיג, נואם
בהופעתו של ראש הממשלה באו"ם, לצד ההופעות בפני בתי הקונגרס וצירי ועידת איפא"ק, הוכיח ראש הממשלה נתניהו שוב שהוא נואם מצויין, אך בניגוד לקודמיו, כמו יצחק רבין, אהוד אולמרט ואריאל שרון, זה כמעט כל מה שהוא יודע לעשות: לנאום.
![Israel's Prime Minister Benjamin Netanyahu is seen on a video display monitor inside an interpreters booth as he addresses the 69th United Nations General Assembly in New York Israel's Prime Minister Benjamin Netanyahu is seen on a video display monitor inside an interpreters booth as he addresses the 69th United Nations General Assembly at the U.N. headquarters in New York September 29, 2014.
REUTERS/Shannon Stapleton (UNITED STATES - Tags: POLITICS) - RTR4881P](/sites/default/files/styles/article_hero_medium/public/almpics/2014/09/bibimonitor.jpg/bibimonitor.jpg?h=f7822858&itok=i2cFMjig)
זה היה הנאום התשיעי של בנימין נתניהו [29 בספטמבר] כראש ממשלה ישראלי בפני עצרת האו"ם. המנהיג הישראלי הוותיק לא מחמיץ את ההזדמנות הזאת. בכל שנה הוא מתעקש מחדש להיות זה שיתייצב שם, על הפודיום, במסגרת המשפט הבינלאומי הפומבי שנערך לישראל, ויהיה ה"אלן דרשוביץ" האולטימטיבי שלנו. ביבי יודע למה הוא עושה את זה. בלי הנאומים הללו, וההופעות ההן בוושינגטון בפני בתי הקונגרס, ובפני צירי ועידת איפא"ק, הוא לא היה ראש ממשלה. כי זה מה שנתניהו יודע הכי טוב לעשות: לנאום.
הוא כותב את נאומיו בעצמו. בשקדנות, בנוקדנות, כותב ומוחק ומתקן ועורך טיוטות. יש לו את זה. קודמיו, כמו יצחק רבין למשל, נתנו ליועצים שלהם לכתוב את הנאומים, והעירו עליהם הערות, ותיקנו בהם תיקונים. קודמיו, כמו יצחק רבין, אהוד אולמרט ואריאל שרון, גם עשו דברים פיזית, בשטח. שינו את פני ההיסטוריה. נתניהו רק נואם, ולכן הוא לא משאיר את מלאכת הכתיבה בידיו של אף בן תמותה אחר. זה שלו.