כשאריק איינשטיין גויס לקמפיין ההישרדות של ביבי
השימוש הפוליטי הציני בזמר המנוח, מי שהפך עוד בחייו לסמל הצניעות והפשטות, רק כדי להצדיק את אורח החיים הראוותני של בני הזוג נתניהו, חמור אף יותר מחטא הבזבזנות. כשזה נוגע לשרידותו האישית של ראש הממשלה, אין מקום אפילו לכבודו של המת.
![Nic6269866 Israeli Prime Minister Benjamin Netanyahu lays a flower on the coffin of legendary Israeli singer Arik Einstein during his memorial service in the Mediterranean coastal city of Tel Aviv, on November 27, 2013. Einstein, 74, died at Ichilov hospital after being taken there earlier in the week due to heart complications, the director of the Tel Aviv medical centre said. AFP PHOTO / JACK GUEZ (Photo credit should read JACK GUEZ/AFP/Getty Images)](/sites/default/files/styles/article_hero_medium/public/almpics/2013/12/452249479.jpg/452249479.jpg?h=f7822858&itok=Th_LeqFk)
התגובה שיצאה מלשכת נתניהו ביום ראשון בערב (1 בדצמבר), בעקבות חשיפת הוצאות בתיהם השערורייתיות של ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה, הייתה כה אטומה וחסרת עכבות, עד שגם הציניקנים שבכתבים הפוליטיים נותרו נדהמים מולה.
התחושה הייתה שמישהו הפעם הגזים. שיש דברים שאסור לעשות גם כאשר הציבור מתהפך עליך. שמישהו איבד את העשתונות ואת הבושה, רק כדי להרוויח עוד כמה נקודות זכות בציבור.