האם נתניהו וטראמפ מהמרים על חילופי משטר באיראן?
מבין הפטפטת הראוותנית של כמה מחברי קבינט מבצבץ אולי המניע האמיתי לפעילות הישראלית נגד איראן: לא הגנה עצמית, לא ניסיון למנוע מלחמה, אלא לחץ על הציבור האיראני להחליף את השלטון בטהרן.
בתום פגישתו עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין ביום רביעי שעבר (9 במאי) סיפר ראש הממשלה בנימין נתניהו לכתבים שהוא אמר למארחו כי "זו זכותה של כל מדינה, ודאי זכותה של ישראל, לנקוט צעדים הדרושים כדי להגן על עצמה מפני התוקפנות הזאת". כמעט באותה שעה הסביר שר התחבורה והמודיעין, ישראל כץ, כי "רק תקיפות עכשיו, היום, יכולות למנוע אלימות ומלחמה מחר". את דבריהם חיזק שר החינוך וחבר הקבינט המדיני-ביטחוני, נפתלי בנט, בנאום בפני בני נוער: "אם הייתי צריך לסכם את המדיניות של ממשלת ישראל ושל מערכת הביטחון בעידן הנוכחי בארבע מילים, הייתי אומר הקם להורגך - השכם להורגו״.