שיתוף פעולה ישראלי-פלסטיני הביא לסיום שביתת האסירים
למרות ששביתת האסירים הייתה מוגבלת בהיקפה, בישראל וברשות הפלסטינית לא הקלו בה ראש ופעלו יחד ובתיאום כדי להביא לסיומה המהיר. גורם פלסטיני בכיר: "כשיש מטרה משותפת ופעילות מתואמת, התוצאה היא חיובית כמו בתיאום הביטחוני".
![ISRAEL-PALESTINIANS/PRISONERS Palestinians celebrate after Palestinian prisoners ended a hunger strike over their conditions in Israeli jails, in the West Bank city of Ramallah May 27, 2017. REUTERS/Mohamad Torokman - RTX37U52](/sites/default/files/styles/article_hero_medium/public/almpics/2017/05/RTX37U52.jpg/RTX37U52.jpg?h=f7822858&itok=S3OfrJ7m)
בשבת [27 במאי] בשעה 4:00 לפנות בוקר, כשעה וחצי בערך לפני תחילת צום הרמדאן, הסתיימה שביתת הרעב של האסירים הפלסטינים שנמשכה 40 יום בדיוק. רק כ-1,300 מתוך כ-6,200 האסירים הפלסטינים הכלואים בבתי כלא בישראל שבתו רעב, ועל פי נתונים שפרסם שב"ס, כמחציתם הפסיקו את שביתתם עוד לפני שהוכרז על סיומה. בישראל ראו בכך סימן מעודד על כך שמרוואן ברגותי ומנהיגי אסירים נוספים לא הצליחו לייצר מחאה רחבה. במועדון האסיר הפלסטיני ברמאללה שללו את נתוני שב"ס, וטענו כי זו דיסאינפורמציה ישראלית שנועדה להמעיט בערך השביתה ולפגוע ביוזמיה.