היוזמה האזורית רודפת את נתניהו
יש הסבר נוסף למשבר הפוליטי שיזם נתניהו ומאיים כעת על ממשלתו: יוזמת "השלום האזורי", אותה נוסחה חלולה שבה נוהג ראש הממשלה לנפנף מעליו את מבקרי חוסר המעש המדיני שלו, מאיימת להפוך למעשית ולהדיח אותו מהשלטון.
![ISRAEL-PALESTINIANS/USA-GREENBLATT Israeli Prime Minister Benjamin Netanyahu attends a cabinet meeting in Jerusalem March 16, 2017. REUTERS/Amir Cohen - RTX319O4](/sites/default/files/styles/article_hero_medium/public/almpics/2017/03/RTX319O4.jpg/RTX319O4.jpg?h=f7822858&itok=WVmsKyBO)
מספר ההשערות לגבי סיבת המשבר הפוליטי התורן הוא כמספר הפרשנים הפוליטיים. יש אומרים שראש הממשלה בנימין נתניהו באמת חושש שתאגיד השידור הציבורי החדש שורץ שמאלנים ויריבים. הם גם אומרים שאת הסאה ברחוב בלפור הגדישה ההחלטה למנות את גאולה אבן-סער, אשתו של השר לשעבר גדעון סער, למגישה הראשית של הערוץ החדש.
יש כאלה הסבורים שנתניהו מבקש להקדים את הבחירות כדי להקדים את המלצות המשטרה והחלטות היועץ המשפטי לממשלה, אם להגיש נגדו כתב אישום אחד או יותר.