האתגר של הרצוג ולבני: להביא קולות ממפלגות הימין
ניתוח הסקר החשוב בערוץ 10 מגלה מציאות פחות זוהרת עבור גוש השמאל-מרכז, שמאבד מנדטים למפלגות מרכז עם אוריינטציה ימנית. כדי לתת את הטון בממשלה הבאה או אף להנהיג אותה, יצטרכו הרצוג ולבני להעביר אליהם קולות מהימין.
![Herzog, head of Israel's Labour Party, speaks during a news conference after his meeting with Palestinian President Abbas in Ramallah Isaac Herzog (R), the newly elected head of Israel's left-of-centre Labour Party, speaks during a news conference after his meeting with Palestinian President Mahmoud Abbas in the West Bank city of Ramallah December 1, 2013. REUTERS/Mohamad Torokman (WEST BANK - Tags: POLITICS) - RTX15ZO7](/sites/default/files/styles/article_hero_medium/public/almpics/2014/12/RTX15ZO7.jpg/RTX15ZO7.jpg?h=f7822858&itok=Jx_gs46G)
הקריסה המהירה של בנימין נתניהו באחוזי התמיכה לראשות הממשלה בסקרי הימים האחרונים [9-8 בדצמבר] היא אירוע מכונן בבחירות 2015. זו הפעם הראשונה בשנים האחרונות בה נתניהו, המלך הבלתי מעורער של משאלי דעת הקהל מבחינת ההתאמה לניהול המדינה, מאבד את היתרון הזה.
לכאורה, אלו הן חדשות מצויינות לגוש השמאל-מרכז - אשר נציג מטעמו, יו"ר העבודה יצחק הרצוג, מצמצם בסקרים פערים מול נתניהו. על פי סקר חדשות ערוץ 10 שפורסם ביום שלישי [9 בדצמבר], נתניהו צונח ל-23% תמיכה בהתאמה לראשות הממשלה, והרצוג מזנק ל-22%. זהו קרב צמוד ודרמטי. אף שהקרב הזה מתחולל כרגע רק בסקרים, הוא בעל אפקט עצום על דעת הקהל ושובר תודעתית את ההגמוניה של נתניהו, ועוד לטובת מנהיג השמאל.