הדילמה של ערביי ישראל
חוסר היציבות השלטונית במצרים והמצב הכלכלי הגרוע שם מבלבלים את אזרחי ישראל הערבים. איך אפשר להתלונן על גזענות ואפליה כאן נוכח הטלטלה מעבר לגבול?
![Palestinians react as a stun grenade was thrown towards them during clashes between Israeli security forces and Palestinian protestors for the Nakba day near Damascus Gate at Jerusalem's old city Palestinians react as a stun grenade was thrown towards them during clashes between Israeli security forces and Palestinian protestors during a demonstration for Nakba (Catastrophe) day near Damascus Gate at Jerusalem's old city May 15, 2013. Palestinians clashed with Israeli forces in the occupied West Bank and at East Jerusalem on Wednesday during demonstrations to mark 65 years since what they call the Nakba (Catastrophe) when Israel's creation caused many to lose their homes and become refugees. REUTERS](/sites/default/files/styles/article_hero_medium/public/almpics/2013/07/RTXZOE5.jpg/RTXZOE5.jpg?h=2d235432&itok=80F54muL)
אזרחי ישראל הערבים מביטים על המהפכה במצרים וחשים בלבול. מצד אחד, מדובר במהפכה עממית בעלת נופך חברתי מובהק הראויה להערכה. מצד שני, היא מטלטלת את העולם הערבי כולו, ומשאירה את ישראל כאי של יציבות באזור.
"אני מסתכל על מצרים, שתמיד נסענו אליה לטייל והרגשנו בה בני בית, ואני לא מזהה אותה", אומר לי אבו עזמי, מסעדן מטורעאן, שמחזיק בבעלותו קייטרינג המספק שירותי הסעדה לאירועים בכל רחבי הארץ, מרביתם של יהודים. "אני חושב שאם העסק שלי היה במצרים בטח היה נופל", הוא אומר.