Halep’in kuzeyinde hayat normale dönmeye başladı
Özgür Suriye Ordusu’nun kontrolünde bulunan görece sakin Fırat Kalkanı Harekâtı bölgesinde eğlence sektörü yeniden canlanmaya başladı. İngilizceden Türkçeye çevrilmiştir.
![azaz.png](/sites/default/files/styles/article_hero_medium/public/almpics/2017/08/azaz.png/azaz.png?h=f7822858&itok=5lsKE4YO)
AZEZ, Suriye — Yıllar süren savaşın ardından Halep’in pek çok bölgesinde hayat normale dönmeye başladı. Kentin Türkiye’nin Fırat Kalkanı Harekâtı’yla İslam Devleti’nden temizlenmesinin ardından açılan lokantalar ve konaklama yerleri yeniden kent sakinlerine ve savaş nedeniyle yurdundan olanlara hizmet vermeye başladı. Açılan işletmeler mevsimsel bir istihdam da yaratıyor.
Özgür Suriye Ordusu’nun kontrolünde olan bölge Halep vilayetinin yaklaşık yüzde 12’sine tekabül ediyor. 100 bini aşkın bir nüfusun yaşadığı bölge Azez, El Bab, Cerablus, Mare ve El Gandura gibi büyük ilçeleri kapsıyor.