ישראל פולס

מדוע חיל האוויר זקוק ל-50 מטוסי חמקן?

p
המחבר
בקצרה
עסקת המיליארדים: הממשלה נוטה לאשר רכישת 17 מטוסי חמקן שיתווספו ל-33 המפציצים שכבר נרכשו. חיל האוויר רואה בעסקה כלי הכרחי לשמירת העליונות האווירית הישראלית בשמי המזרח התיכון, המתחמש בשנים האחרונות בקצב מעורר דאגה.

בחדרי חדרים, בתוככי הקבינט הביטחוני של ממשלת ישראל, מתנהל ויכוח לא פשוט: מצד אחד, עומדים כמה ממקבלי ההחלטות ושואלים שאלות קשות על עסקת רכישת מטוסי ה"חמקן", האף-35, אותם מתכוון לרכוש חיל האוויר הישראלי. גם כמה גורמים ביטחוניים לא שלמים לגמרי עם היקף העסקה וממדיה. מן העבר השני, עומד רובו של הממסד הצבאי, בראשות חיל האוויר הישראלי, שמחייב את העסקה ורואה בה כלי הכרחי לשמירת העליונות האווירית הישראלית בשמי המזרח התיכון, משימה שהופכת קשה יותר ויותר עם השנים.

אם יאושר השלב השלישי בעסקה בין ישראל ללוקהיד מרטין (תאגיד תעופה וביטחון אמריקאי), יגיע מספר ה"חמקנים" בשירות חיל האוויר הישראלי ל-50 מטוסים. שתי טייסות כבר נרכשו (19 ו-14 מטוסים), ולישראל יש אופציה לעוד 17 מטוסים.

הטייסת האחרונה, בה כאמור 17 מפציצים, לא אושרה עדיין בקבינט, אבל הממשלה אישרה לרכוש עבורה את כל הציוד ההיקפי. הוויכוח המתנהל עכשיו הוא על השלמת רכישת המטוסים עצמם. החמקנים הראשונים אמורים להגיע ארצה בסוף השנה הנוכחית [2016].

במסגרת הוויכוח, גורמים שונים מציפים את מקבלי ההחלטות בישראל במצגות, נתונים וניתוחים לפיהם ביצועיו של ה"חמקן" חלשים בהרבה ממה שניתן היה לצפות ממטוס במחירו. על פי הטענות הללו, למטוס, שעלותו גבוהה ממאה מיליון דולר, טווח מוגבל של 1,200 ק"מ בלבד, כישורי "חמקנות" בעייתיים, כושר נשיאת חימוש מוגבל והחיסרון הגדול ביותר – ההתעקשות האמריקאית לשמור על "קוד המקור" של המטוס ולא לאפשר למדינות הרוכשות אותו לדעת מה קורה בתוך ה"מוח" האטום שלו, או לשלוט על ליבת הפעלתו.

בחיל האוויר הישראלי מכחישים את כל הנתונים הללו מכל וכל. מיטב הטייסים והמומחים של החיל, הנחשב לטוב בעולם, סרקו ובדקו את ביצועי האף-35 והם שבעי רצון. מפקד חיל האוויר הישראלי, האלוף אמיר אשל, אף שוחח עם מקביליו האיטלקיים שהטיסו את החמקן בטיסות ארוכות במיוחד (כולל מאיטליה לארה"ב) ומדווחים על טווח גדול בהרבה מהטענות הנשמעות כעת.

במגעים הרגישים והמורכבים שהתנהלו בין ישראל לארה"ב במהלך השנים השיג חיל האוויר הישראלי "עצמאות" בכל הקשור לטיפול במטוס. "החמקן לא יעזוב את ישראל אלא למשימות מבצעיות, אין לנו כוונה להטיס אותו או להעביר אותו לטיפולים בארה"ב או בטורקיה, שם מייצרים את מנועיו. האמריקאים הלכו לקראתנו בתחום הזה ואין לנו טענות", אומר גורם ישראלי ביטחוני בכיר לאל-מוניטור.

סוגיה רגישה נוספת, התקנת אמצעים וחימוש ישראלים על החמקן, נפתרה אף היא. במסגרת ההבנות, הסכימו האמריקאים לספק לישראל, במסגרת הטייסת השנייה שתקבל, גם אף-35 אחד שמוגדר כ"מטוס ניסוי", עם התקנים ותכונות מיוחדות, שיאפשרו לישראל לתרגל ולבדוק את השינויים והתוספות שהיא מתכוונת להתקין על החמקן, כפי שהוא עושה על כל מטוסי הקרב שברשותה.

בסך הכל, בחיל האוויר הישראלי מרוצים מעסקת החמקנים ואומרים כי "אין דרך אחרת לשמור על היתרון האיכותי שלנו, זה המטוס המתקדם בעולם מסוגו כיום, אין על זה ספק, וישראל לא יכולה להרשות לעצמה, בעידן הנוכחי, לא להצטייד בו".

גורמים בכירים במערכת הביטחון הישראלית מציינים כי בארבע השנים האחרונות נסגרו עסקאות נשק בשווי של 200 מיליארד דולר במזרח התיכון. "זה לא דומה לשום דבר", אומר גורם ביטחוני בכיר, "וזה כולל גם מדינות שאין לנו איתן מצב מלחמה כמו מצרים וסעודיה. המצרים קנו שתי טייסות מיג, טייסת  ''רָפאל" (מטוס קרב צרפתי חדש, ב.כ.), וכמות עצומה של טילי אס-300 רוסים נגד מטוסים. הסעודים קנו 154 מטוסי אף-15 מהדגם החדש והמשוכלל ביותר. במפרץ קונים נשק בכמויות ענק, על הקצה של הקצה של השכלולים הטכנולוגיים. מדובר בפוזיציות אסטרטגיות. מצרים היא מדינה שיש לנו שלום איתה, אבל אין ספק שנקודת הייחוס שלה היא ישראל. המצרים לא קונים את הנשק הזה בגלל סודן או בגלל דאע"ש בסיני. ואנחנו חייבים להיות מוכנים לכל תרחיש, לכל שינוי אסטרטגי קיצוני, כי אין לנו ברירה אחרת".

חיל האוויר הישראלי נמצא בעיצומו של שינוי אסטרטגי מבצעי עמוק. "בארבע השנים האחרונות", מספר גורם בכיר בחיל לאל-מוניטור, "הגדלנו את יכולת התקיפה של כל מטוס פי ארבעה. זה נתון שקשה לעכל, אבל הוא עובדתי. היום חיל האוויר הישראלי מסוגל ב-36 עד 48 שעות בלבד לבצע את כל התקיפות שביצע ב-34 ימי מלחמת לבנון השנייה [2006]".

הנתונים הללו מפליאים במיוחד לאור העובדה שמספר המטוסים יורד בהתמדה, לאור הזדקנות החומר. "היום מטוס ישראלי יודע לבצע דברים הרבה יותר מהר, מדויק ובמקביל מאשר לפני שנים בודדות", מסביר הגורם הבכיר.

בחיל האוויר מביטים צפונה בדאגה, ומציינים שהשמיים מעל סוריה, לבנון וטורקיה "הפכו להיות הכי צפופים שהיו אי פעם". עד לא מזמן, רק חיל האוויר הישראלי הרשה לעצמו נוכחות מאסיבית מעל סוריה ולבנון. "עכשיו", מסביר גורם בכיר בחיל האוויר, "יש שם את מלוא עוצמתו של חיל האוויר הרוסי, טסים שם אמריקאים, בריטים, צרפתים, ירדנים, קואליציות בינלאומיות, סעודים, ומי לא". את ישראל מעניינים, מטבע הדברים, דווקא המטוסים הרוסיים. הרבה נכתב עד היום על התיאום הרגיש בין חילות האוויר של ישראל ורוסיה. מאז כבר הספיקו הרוסים לחדור פעמיים, בטעות, למרחב האווירי של ישראל. בניגוד להרגלה, ישראל נצרה את הטילים ולא הגיבה, מניחה לטייסים הרוסים להסתובב, להתנצל ולחזור על עקבותיהם. "גם אם מטוס רוסי יטוס מעל תל אביב, לא נפיל אותו", אומר גורם צבאי בכיר, "הרוסים לא מסומנים על המסכים שלנו כ'אויב' או 'טורף', הם מסומנים כ'שכן'. אנחנו מתואמים איתם ואין שום סיבה שניתקל בהם, או הם בנו. הנוכחות הרוסית בשמיים לא מגבילה או מצמצמת את יכולת התמרון של חיל האוויר הישראלי, ואני מאמין שזה יישאר כך גם בעתיד", אומר הגורם הישראלי, אבל יש לי הרגשה שהוא לא לגמרי משוכנע שהוא יכול להתחייב שהנבואה הזו תגשים את עצמה.

Continue reading this article by registering at no cost and get unlimited access to:

  • The award-winning Middle East Lobbying - The Influence Game
  • מאמרים בארכיון
  • אירועים מיוחדים
  • The Week in Review
  • ניוזלטר שבועי על פעילות הלובי המזרח תיכוני בוואשינגטון
נמצא ב: stealth, israeli security, israeli air force, israel defense forces, f-35, aircraft, air force

בן כספית משמש כפרשן של האתר אל-מוניטור, ישראל פולס. הוא עיתונאי בכיר ופרשן פוליטי ומדיני של מספר עיתונים ישראלים, מגיש תוכניות רדיו וטלוויזיה קבועות בנושאים
הקשורים לפוליטיקה ישראלית.

x

The website uses cookies and similar technologies to track browsing behavior for adapting the website to the user, for delivering our services, for market research, and for advertising. Detailed information, including the right to withdraw consent, can be found in our Privacy Policy. To view our Privacy Policy in full, click here. By using our site, you agree to these terms.

Accept