מדוע הסעירה הכיפה של ג'ייסון גרינבלט את ישראל?

יום שישי, מרץ. 24, 2017 | מרדכי גולדמן, כתב/ת

במגזר הדתי והחרדי בישראל הופתעו לראות את ג'ייסון גרינבלט, שליחו של טראמפ למזרח התיכון, ללא הכיפה השחורה שלו בפגישותיו המדיניות. יש שקראו לו להסירה מראשו לצמיתות ויש הסבורים כי מדובר ברכילות תקשורתית וחשוב יותר מה שנמצא מתחת לכיפה.

גם הפעם האופוזיציה נכשלה בהתמודדות עם המשבר של ממשלת נתניהו

יום שישי, מרץ. 24, 2017 | מזל מועלם, בעל/ת טור

במקום לאחד כוחות ולהציג מסר חד ומגובש, מפלגות האופוזיציה התמודדו בנפרד עם משבר התאגיד שמאיים לפרק את הממשלה. על הכישלון חתום בעיקר יו״ר המחנה הציוני הרצוג, שנאחז בספין חסר הסיכוי והלא אמין של הממשלה החלופית.

פורום תג מאיר: המדינה מממנת באופן ישיר ועקיף ארגוני ימין קיצוניים

יום חמישי, מרץ. 23, 2017 | שלומי אלדר, בעל/ת טור

פורום "תג מאיר" הציג השבוע בוועדת השקיפות של הכנסת דו"ח שכותרתו "מימון גזענות". לטענת מחבריו, מדינת ישראל מעניקה סיוע באופן ישיר או עקיף לארגוני ימין קיצוניים ובהם להב"ה של בני גופשטיין או ישיבת "עוד יוסף חי" ביצהר.

יש כל מיני שופטים בירושלים

יום חמישי, מרץ. 23, 2017 | עקיבא אלדר, בעל/ת טור

שתי החלטות הפוכות יצאו בשבוע אחד מירושלים: שופטי בית המשפט העליון פסקו שפלסטינים ילידי העיר זכאים לחזור אליה מחו״ל ולקבל תושבות, ושופטי פרס ישראל בחרו להעניק אותו למי שממרר את חייהם של פלסטינים במזרח העיר

המשימה של גרינבלט, המצור של נתניהו

יום רביעי, מרץ. 22, 2017 | בן כספית, בעל/ת טור

מסע הדילוגים של השליח ג'ייסון גרינבלט באזור לימד כי הממשל האמריקאי רואה בפלסטינים פרטנר שווה זכויות לישראלים. בניסיון לייצר "חבילת התנעה" לתהליך מדיני, הוא אף בדק בדיסקרטיות האם לנתניהו יש אופציות פוליטיות נוספות מלבד ממשלת ימין צרה.

האם א-סיסי כופה על אבו מאזן פיוס עם דחלאן?

יום שלישי, מרץ. 21, 2017 | שלומי אלדר, בעל/ת טור

מקורב למוחמד דחלאן אמר לאל-מוניטור כי בפגישתם השבוע הבהיר נשיא מצרים ליו״ר הרשות כי סיום היריבות בין השניים הוא תנאי הכרחי לשיפור היחסים בין הפתח למצרים. לדבריו, א-סיסי רואה בדחלאן גורם חשוב בקידום התהליך המדיני עם ישראל.

©2017 Al-Monitor. All rights reserved.

Get Al-Monitor delivered to your Inbox

Cookies help us deliver our services. By using them you accept our use of cookies. Learn more... X

שתפו