ישראל במסר לחמאס: בקיץ יחלו עבודות נגד המנהרות

יום חמישי, אפר. 27, 2017 | שלומי אלדר, בעל/ת טור

לאחרונה עדכנה ישראל את חמאס באמצעות מצרים כי תבצע בקרוב עבודות נרחבות סמוך לגבול עם עזה ללא כוונות התקפיות. איך יגיב חמאס לחיסול פרויקט הדגל שלו? איך יגיבו ארגוני ג'יהאד ברצועה? בצה"ל נערכים לכל התרחישים.

נתניהו לקח הימור מסוכן על היחסים עם גרמניה

יום חמישי, אפר. 27, 2017 | עקיבא אלדר, בעל/ת טור

העימות עם שר החוץ הגרמני מצטרף לשורה של סימנים מדאיגים ביחסי ברלין-ירושלים. בפברואר ביטלה גרמניה מפגש פסגה עם שרים ישראלים בגלל הבנייה בהתנחלויות, ובכיר גרמני הזהיר משפל חסר תקדים ביחסים בין המדינות. העיקר שנתניהו זכה לכמה נקודות זכות בציבור המקומי

הרווח הפוליטי של נתניהו ושר החוץ הגרמני מהמשבר הדיפלומטי

יום רביעי, אפר. 26, 2017 | מזל מועלם, בעל/ת טור

ביטול הפגישה בין ראש ממשלת ישראל לשר זיגמר גבריאל משרת היטב את הצרכים הפוליטיים הפנימיים של שניהם: נתניהו נתפס כמגנם של חיילי צה״ל מפני שוברים שתיקה, וגבריאל גרף קולות פרו-פלסטיניים לקראת הבחירות בגרמניה.

איך משבר הגרעין של צפון קוריאה ישפיע על ישראל

יום רביעי, אפר. 26, 2017 | בן כספית, בעל/ת טור

עיני כל העולם נשואות אל המשבר הזה, ובעיקר העיניים בטהרן. אם טראמפ יביא לפירוקה של צפון קוריאה מנשקה הגרעיני, זה יהיה איתות מהדהד לאיראן. אבל כישלון המאמץ האמריקאי עלול להביא לקריסת המדיניות הגלובלית נגד הגרעין האיראני ולפצצה גרעינית איראנית.

נאום ריבלין ביד ושם: בשבחי הנורמליות

יום שלישי, אפר. 25, 2017 | מזל מועלם, בעל/ת טור

בנאומו ביום השואה ביקש נשיא המדינה לאתגר את היחס של החברה ישראלית בכלל, ושל ראש הממשלה נתניהו בפרט, כלפי השואה: במקום התקרבנות ונבואות זעם על שואה שנייה, זיכרון שמגיע מכוח פנימי ומביטחון עצמי.

למה בישראל לא מוכנים לוותר על גיוס החובה לצה״ל

יום שלישי, אפר. 25, 2017 | עקיבא אלדר, בעל/ת טור

יש שלל סיבות לדון מחדש בשירות החובה. אם לא כדי להפסיק את הכיבוש ואת הפגיעה בדמוקרטיה הישראלית, אולי כדי להקל בעול הכלכלי הכבד על המשק. אולם בלי שירות חובה, איך הפוליטיקאים ימשיכו להסית נגד סרבני גיוס מהשמאל?

©2017 Al-Monitor. All rights reserved.

Get Al-Monitor delivered to your Inbox

Cookies help us deliver our services. By using them you accept our use of cookies. Learn more... X

שתפו