האם יורש העצר הסעודי יסייע לפלסטינים מול ממשל טראמפ?

יום שלישי, יונ. 27, 2017 | שלומי אלדר, בעל/ת טור

על רקע המחלוקות עם שליחיו של טראמפ למזרח התיכון, פועלים הפלסטינים לגייס לטובתם את יורש העצר הסעודי מוחמד בן-סלמאן. לדעתם הוא יהיה צלע מאזנת, שיידע להסביר לאמריקאים מהם הקווים האדומים שאבו מאזן לא יכול לחצות.

נתניהו לא צפה את עוצמת הפיצוץ עם יהדות ארה''ב

יום שלישי, יונ. 27, 2017 | מזל מועלם, בעל/ת טור

ראש הממשלה יכול היה להמשיך ולהתנהל מול החרדים באופן שקט: לדחות עוד ועוד את ביצוע מתווה הכותל. אבל הצורך שלו לשאת חן בעיני החרדים גבר כנראה על כל שיקול אחר - אפילו על החשש מפגיעה בוטה כל כך ביהדות הרפורמית והקונסרבטיבית בארה''ב.

ביטול מתווה הכותל: נתניהו מחזק את הברית עם החרדים

יום שני, יונ. 26, 2017 | דני זקן, כתב/ת

אם בשמאל קיוו בתקופה האחרונה לרתום את החרדים למאמציהם להפיל את שלטון הימין, סדרת החלטות שנתניהו קיבל החודש הוכיחה שהקשר שלו עם מנהיגי המגזר חזק מאי פעם, וכך זה צפוי להישאר.

יוניפי"ל בשירות חיזבאללה

יום שני, יונ. 26, 2017 | בן כספית, בעל/ת טור

בישראל סבורים שכוח יוניפי"ל בדרום לבנון גורם יותר נזק מתועלת ומחריפים את הרטוריקה כלפי הארגון ושיתוף הפעולה שלו עם חיזבאללה. גורמים צבאיים: אנחנו לא זקוקים לכוח הזה כאן יותר, הוא עוזר לחיזבאללה להלבין את ההפרות שלו.

האם עדיף לטראמפ להרחיק את עצמו מהמו״מ הישראלי-פלסטיני?

יום ראשון, יונ. 25, 2017 | אורי סביר, כתב/ת

בחוג הפנימי של נשיא ארה״ב מעריכים כי נתניהו ואבו מאזן אינם מוכנים להגיע לפשרות הנחוצות לתהליך שלום. בכיר במשרד החוץ הישראלי חיזק את ההערכות האלה בשיחה עם אל-מוניטור, ואמר כי נתניהו ימשוך זמן, אבל אינו מעוניין בחידוש המשא ומתן בתיווכה של וושינגטון.

האם ליברמן ומוחמד דחלאן מתואמים נגד אבו מאזן?

יום שישי, יונ. 23, 2017 | שלומי אלדר, בעל/ת טור

לטענת השר ליברמן, כי אבו מאזן דוחף את חמאס לעימות צבאי עם ישראל, שותפים גם אנשי "ג'מאעת דחלאן" בשטחים. לדבריהם, הדרך היחידה של אבו מאזן לנתק את הקשר החם שנוצר בין שני אויביו – חמאס ודחלאן – היא להביא לעימות צבאי בין ישראל לעזה.

©2017 Al-Monitor. All rights reserved.

Get Al-Monitor delivered to your Inbox

Cookies help us deliver our services. By using them you accept our use of cookies. Learn more... X

שתפו